Jump to content

İş Hayatında İngilizce Telaffuz Ne Kadar Önemlidir?


ASİA
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

İş hayatınızda İngilizce'nin yeri önemlidir çünkü dünya İngilizce aracılığı ile iletişim sağlıyor. Ancak İngilizce satış yaparken, tanıtım yaparken veya bir şekilde yurtdışında ki muhattap ile konuşurken İngilizce telaffuzunuzun mükemmel olması gerekmez.

 

Karşınızdaki Amerikalı , İngiliz veya ana dili İngilizce olan bir ülkenin vatandaşı değilse, boşuna kendinizi zorlamayın. Rahat olun, açık ve anlaşılır konuşun yeter.

 

Örneğin bir Çinli ile telefonda görüşecekseniz zaten telaffuzu ister istemez bir kenara atmak zorunda kalacaksınız. Çünkü sizi çok zor anlayacaktır.

 

Türkçe konuşanların bir avantajı var. Türkçe sayesinde çok anlaşılır ve düzgün sesler çıkartabiliyoruz. Bundan dolayı İngilizcemiz dünyanın her yerinde rahatlıkla anlaşılır.Dilim dönmüyor diyenler, sadece bahane üretiyor. Bizim dilimiz her şeye döner.

 

Ahmet AKIN

İng. Öğretmeni

Dil Bilimci

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir Çinli'yle telefonda konuşmayı bana sorun bir de:D:D Telaffuz gerçekten oldukça önemli, ama karşındaki adamla ticaret yapıyorsan, anlayabilmek için kırk takla, anlatabilmek için 40.000 takla atmak zorundasın..Ancak bir Amerikalı ya da İngiliz de telaffuza çok fazla takılmıyor, çünkü her şekilde anlayabiliyor..

 

Güzel konu, teşekkürler:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...