Jump to content

İş mi, Çocuk mu?


ASİA
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

İş hayatında iyi bir yere gelmek istiyor ve kariyerinizde ilerlemek istiyorsanız sizin için en uygun çocuk yapma yaşı ya 20'li yaşların başı ya da 30'ların ortasıdır. Çünkü çocuk yapmak ve aynı zamanda kariyere devam etmek için, kariyerin başlangıç dönemi, 20-25 yaşlar arası uygun bir dönemdir. Bu yaşlarda işi yeni öğrenmeye başlamışsınızdır.

 

30'lu yaşlardaysa artık belirli bir yere gelmişsinizdir. 35 yaşında olup da belirli bir yere gelmek isteyen kadınların durumu ise oldukça karışık. Çünkü bu yaşlarda doğum yapan kadının yeniden iş hayatına başlaması çok uzun zaman alır. Bu da kadının iş bulmasını güçleştirebilir.

 

Bir çocuk yapmayı planlamadan önce işyerinizde üç, dört yıldır çalışıyor olmaya özen gösterin. Böylelikle çalıştığınız zaman içinde kendi alanınızı daha iyi tanıyabilirsiniz. Ayrıca iş arkadaşlarınızı da yeterince tanımış olursunuz. Müdürünüz de artık sizin bu işi ne kadar iyi yaptığınızın bilincindedir. Bu nokta anne adayı için oldukça önemlidir. Eğer müdürünüz için değerli bir elemansanız, onunla masaya oturma şansınız da var demektir.

 

Bebekten sonra iş hayatına dönmek

 

Tekrar çalışmaya, kendinizi hasır hissettiğiniz zaman başlayın. Kendinizi çalışmaya hazır hissettiğinizde ve bebek memeden kesildiğinde çalışmaya başlamak sizin için en uygun zamandır.

 

Ayrıca çocuğunuzu bakıcıyla yetiştirmeye hazır olup olmadığınız sorusuna da cevap bulmanız gerekir.

 

İşyerinde çocuk hakkında fazla konuşmamaya, dikkat edin. Böylece sizin bir iş kadını olduğunuzu insanlara hatırlatacak ve tekrar işinize könsantre olabileceksiniz.

 

 

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

çocuk bamakta bi iş neticede.başkasının çocuğuna bakan kadın çalışıyor gözüküyor ama evde kendi çocuğuna bakan kadın çalışmıyor görünüyor.bu da bi çelişki değil mi.

ayrıca bi önem sırası yapmak gerekiyor.szin içi iş mi daha önemli yoksa çocuğunuz mu.tabiki her kadın çocuğum diyecektir.ama işe gunde 10-12 saat ayıran çalışan bi bayan çocuğuna topu topu 1-2 saat ayırıyor.bu da ayrı bir çelişki.çocğunu daha çok sevıyorsan çocuğuna işten daha cok zaman ayırman gerekıyor ama işin kariyerin çocuktan daha onemli ise işine daha çok zaman ayır tabiki

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

 • Benzer Konular

  • Simitçi Çocuk

   SİMİTÇİ ÇOCUK 1970 yılının mayıs ayının bir öğleye doğru vaktinde herkes kendi alemindedir. Büyük soğukların hüküm sürdüğü, kar yağışının manzarayı beyaza boyadığı, tipinin, fırtınanın bol olduğu bir kış mevsimi etkisini kaybetmiştir. Yaz gelmiştir. Ağaçlar dallanmış, kovanlar ballanmıştır. Yemyeşil çimenler bitmiştir. Tomurcuklar ilk nefeslerini derin derin içlerine çekmektedirler. Kırlar, parklar, bahçeler, insanla dolmuştur. Kışın sokaklarında hayaletlerin, cinlerin kartopu oynadıkları, kar

   , Yer: Masallar

  • 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun

   23 Nisan kutlu olsun!.. Sevinin çocuklar, Övünün büyükler, 23 Nisan mutlu olsun!.. Çok büyük bayram bu bayram, Herkese kutlu olsun!.. Çok büyük bayram bu bayram, Herkese mutlu olsun!..

   , Yer: Önemli Gün ve Haftalar

  • Çocuk Ruhluyum Ben

   Adını yaşamak koyduğum bu yolda çocuk ruhluyum ben. Evet delilikte var bünyemde, aklımdan zorum da olur zaman zaman, gözümü kararttığımda. Küsmedim hiç hayata, insanları maskeleriyle de sevdim ben, acımasız olmadım, her daim hesaplaştım vicdanımla, çok mutlu oldum, mutsuzluğum oldu umutsuzluğumda. Kendimi bozupta yine kendimde bulmuşluğum çoktur.. uzaklaşmadım hiç  Allah'a Bazen denize bakıp içten huzurlu bir nefes çekmişliğim var.. adını yaşamak koyduğum bir yolda, düşe kalka gid

   , Yer: Deneme & Makaleler

  • Ah Çocuk..

   Ah çocuk.. Buruk bir nazarla sükut edersin Kimseye minnet etmemek adına azmi seçersin Şefkate, naza boğulan, şımartılan akranlarına ne söylersin Bir emanete sahip çıkmak bilinci, mes'uliyetini muhakeme eylersin Hak ve adalet, inayet, duyarlılık, sahavet, hamiyet, himmet, şefkat ve muhabbet bu mudur diye sual edersin..   Mustafa Cilasun

   , Yer: Üyelerimizden Şiirler & Denemeler

×
×
 • Yeni Oluştur...