Jump to content

Hayatinda Olmazlara Ol Diyen Dua


nargiz

Önerilen Mesajlar

bu dua gece yarisi okunur. hayatinda her ne istersan fazlasiyla ol diyan duadi. ve fazla soru istemiyorum inanan soru sorduguna yapsin 3 saat sürür ve içten, sessiz bir şekilde okumak lazım arkadaşlar bilginize...

 

11 Kere Salavat, 1 kere – Fatiha.

 

7 kere - Bismillahirrahmanirrahıym. Elif lam mim. Allahü la ilahe illa hüvel hayyül kayyum. La te’huzühu sinetün ve la nevm, lehu ma fis semavati ve ma fil ard, men zellezi yeşfeu ındehu illa bi iznih, ya’lemü ma beyne eydihim ve ma halfehüm ve la yühıytune bi şeyin min ılmihi illa bi ma şae, vesia kürsiyyühüs semavati vel erda* 70 kere - ve la yeudühu hıfzuhüma ve hüvel aliyyül azıym.

 

7 kere - Bismillahirrahmanirrahim. Le kad caeküm rasulüm min enfüsiküm azızün aleyhi ma anittüm harısun aleyküm bil mü'minıne raufür rahıym. Fe in tevellev fe kul hasbiyallahü la ilahe illa hu aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azıym.

 

19 kere - Bismillahirrahmanirrahim.

 

1 kere - Bismillahil kafi. Bismillahiş şafi. Bismillahil muafi.

 

1 kere - Bismillahilezi Lâ ilâhe illa huvel hayyül kayyum. Bismillahillezi lâ ilâhe illa huve zülcelali vel ikram

 

21 kere – Bismillahillezi la yeddurru meaismihi şey’un fil ardi va la fis semai ve huves semiul alim.

 

1 kere - Bismillahirrahmanirrahim. Lev enzelna hazel kur'ane ala cebelin lereeytehu haşi'an mutesaddian min haşyetillahi ve tilkel emsalu nadribuha lin nasi le'allehum yetefekkerune. Huvallahulleziy la ilahe illa huve alimul ğaybi veş şehadeti huver rahmanur rahıymu. Huvallahulleziy la ilahe illa huve el melikul kuddusus selamul mu'minul muheyminul aziyzul cebbarul mutekebbiru. Subhanallahi amma yuşrikune. Huvallahul halikul bariyul musavviru lehum esmaul husna yusebbihu lehu ma fiys semavati vel'ardı.3- Ve huvel'aziyzul hakiymu.

 

7 kere - Bismillahirrahmanirrahim. Rabbena la tuziğ kulubena ba de iz hedeytena ve heb lena min ledünke rahmeten. Inneke entel vehhab.Ve kül cael hakku ve zehekal batilu innel batile kane zehuka. Rabbena inneke caimun nasi li yevmin la raybe fihi innallahe la yuhlifül miad. Ve nünezzilü minel kur’ani ma hüve şifaün ve rahmetün lil mü’minine ve la yezıdüz zalimine illa hasara.

 

10 kere - Bismillahir rahmanir rahiym. Kul hüvallahü ehad. Allahüs samed. Lem yelid ve lem yuled. Ve lem yekün lehu küfüven ehad

 

7 kere - Bismillahir rahmanir rahiym. Kul e'uzü bi rabbil felak. Min şerri ma halak. Ve min şerri ğasikın iza vekab.Ve min şerrin neffasati fiyl'ukad. Ve min şerri hasidin iza hased

 

7 kere - Bismillahir rahmanir rahiym. Kul e'uzü bi rabbin nas. Melikin nas İlahin nas. Min şerril vesvasil hannas Elleziy yüvesvisü fiy sudurin nas. Minel cinneti ven nas.

 

10 kere- Bismillahirrahmanirrahim.

 

1 kere - Allahümme Sahhan Sahhan Sahhan. Vehhan, Behhan. 35 kere - Ha Mim. 1 kere- La yünsarune

 

21 kere - Ve cealna mim beyni eydihim seddev ve min halfihim sedden fe ağşeynahüm fehüm la yübsırun.

 

35 kere - Kaf ha ya ayn sad. 35 kere - Ha mim,35 kere - Ha mim ayn sin kaf. 1 kere- La yüsad daune anha vela yünzifun. 3 kere - Ya Rabbim.

 

 

hepsi birlikde 111 kere - Allahumma Kafi Kafi Kafi . Ya Allahu ya Allahu ya Allah. ya Rabbim ya Rabbim ya Rabbim. ya Rahmanu ya Rahimu ya Kerimu ya Latifu ya Ganiu ya Mugni ya Fettahu ya Razzâku ya Hayyu ya Kayyumu ya Hannanu ya Mennanu ya Bedios semavati vel ardi ya Malikül Mülkiu ya Zül Celalil vel İkramu ya Zül Celalil vel İkramu ya Zül Celalil vel İkramu. ya Hu ya Hu ya Hu ya men Hu ya ilahen illallahu ya ilahen illallahu ya ilahen illallahu

 

Dua (..........) 50 kere - Bi rahmetike ya Erhamer rahımiyn.

 

11kere - Salavat .

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

duanin uzun olmasi duanin kabul olma ihtimali ile bi alakasi yok...duanin hepsini okuyamadim ama icinde ayetler geciyor ismi azamanin bulundugu rivayet edilen ayetler geciyor esmalar geciyor arkadasda bi araya toplamis cok güzel bir dua kendi sadece bi yol sunmus ve cok güzel yapmis tsk ederim:)

 

bana göre abartilacak kadar uzun degil en kötü ihtimal yarim saatinizi alir:)

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

(Ve kül cael kakku ve zehekal batilu innel batile kane zehuka) yanlış yazılmış.

(Ve kül cael hakku ve zehekal batilu innel batile kane zehuka) olması gerekiyor

 

(Rabbena la tuziğ kulubena ba de iz hedeytena ve hep lena min ledünke rahmeten) arapçada p harfi yoktur

 

(Rabbena la tuziğ kulubena ba de iz hedeytena ve heblena min ledünke rahmeten) şeklinde okunursa dogru bir telaffuz olur.

 

(ya Mennanu ya Bedios semavati vel ardi) bülümü

(ya Mennanu ya Bedius semavati vel ardi) olmalı

 

paylaşım icin tesekkurler, Allah razı olsun

 • Beğen 1
 • Thanks 1
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Benzer Konular

  • Ben Bilirim Diyen :

   Hikmet ehli zatlar buyuruyor ki: İhlâs, her işi yalnız Allah için yapmaktır. İhlâs yoksa, nefsi için yapılmış olur. Bütün birliklerin dağılmasının tek sebebi ihlâssızlıktır. Bir toplumda, her şey Allah rızası için yapılsa, kendilerinin paylaşacakları maddî bir şey kalmaz. Paylaşacak bir şey olmayınca da, huzur, sevgi, birlik ve beraberlik olur. Çünkü ben demeyene, ben istemem diyene, Cenab-ı Hak daha fazlasını verir. Aksine, bir toplumda herkes bu benim malım derse, o mal için herkes birbirine

   , Yer: İslamiyet

  • Kametüne Elif Diyen Gör Ne Uzun Hayâl Eder...

   Kametüne elif diyen gör ne uzun hayâl eder Her ki diler visâlüni arzû-yı muhâl eder   Şol ala gözden iy gönül key sakın uş sana direm Uykuda sanma anı kim uykusu yoktur âl ider   Zülfünü hâk-i reh gibi saldı ayagı altına Gör nice halk-ı âlemün ömrini pâymâl ider   Milk ile mal ü saltanat bir çöpe saymaz ey gönül Her ki diler visâlüni yâ taleb-i hilâl eder   Şerh-i gamın Nesimî’nün şol göz ü kaş u saça sor Gör nice her biri sana şerh ü beyân-ı hâl ider     Şairin Adı :

   , Yer: Divan Edebiyatı

×
×
 • Yeni Oluştur...