Jump to content

Dilek İçin Daha Önce Yapılmış ve Netice Alınmış...


bendeki.sen
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar bu şekilde okuma şeklini yeni öğrendim ve yapmadım en kısa sürede yapıcam ama yapanlar etkili olduğunu söyledi..

öncelikle 6 kişi olmak gerekiyor ve bu 6 kişi tek kişinin niyeti için önce

 

2 rekat ALLAH rızası için

2 rekat peygamber efendimiz için

2 rekat kim için toplanıldıysa onun dileği için niyet edip namazı kılıyorsunuz.

1000 besmele çekiyorsunuz... sonra tekrar

 

2 rekat ALLAH rızası için

2 rekat peygamber efendimiz için

2 rekat toplanılan kişinin niyeti için namaz kılıp

1000 besmele çekiyoruz.. sonra tekrar

 

2 rekat Allah rızası için

2 rekat peygamber efendimiz için

2 rekat toplanılan kişinin niyeti için namaz kılıp

1000 besmele çekiyoruz....

 

Evet arkadaşlar yani aynı şekilde 3 kez arka arkaya namaz kılıp besmele çekiyoruz ve bunları okurken kılarken kesinlikle konuşmuyoruz 6 kişi bir arada başlıyorsunuz ve namazı bitip besmelesini çekip bitiren hiç konuşmadan tekrar başlıyor...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunu burda uygulayalım mı arkadaşlar. 6 şar grup oluşturalım. Ve aynı saatte aynı anda başlayalım. Ne dersiniz bu bir öneri...

 

Aslında çok iyi olur bende ilk önce böyle düşünmüştüm ama sonra aynı saatte kılınamaz ve birbirimizin hakkına riayet edemeyiz diye düşündüm.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

şöyle olmazmı mesela ben çalışan biriyim akşam namazı sonrası yatsı namazı sonrası sabah namazı sonrası 1 gunde 1kişinin tamamlandı ertesi gün akşam yatsı sabah 2. kişinin tamamlanır ... yada her namaz vaktınde gibisindenn böle böle 6 gun 6 kişi biter ve arkaya arkayada kılınmamış olur vakitlice olur?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

şöyle olmazmı mesela ben çalışan biriyim akşam namazı sonrası yatsı namazı sonrası sabah namazı sonrası 1 gunde 1kişinin tamamlandı ertesi gün akşam yatsı sabah 2. kişinin tamamlanır ... böle böle 6 gun 6 kişi biter ve arkaya arkayada kılınmamış olur vakitlice olur?

 

hergün bir kişi için kılabiliriz ancak çünkü aynı namazı ve 1000 besmeleyi 3 kez tekrar ediyoruz ve hiç konuşmadan yapıyoruz.. hergün bir kişi için kılabiliriz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hayır ben yıne anlamadımm :) şimdi diyelim 6 kişi olusturduk yarın snein için yapıcaz hepimiz aynı andamı başlamılıyız hadi diyelim başladık akşam yatsı sabah gibi namaz vakıtlerinde yapılmazmı 1 gunde bir kişi bitmiş oluyor.. anlatabildimmi ?

 

arkadaşım diyelimki 6 kişi toplandık ve ilk gün benim için bu duayı yapacağız ve tahmin ediyorum çalışanlarıda göz önünde bulundurursak yatsıdan hemen sonra anlattığım şekilde herkes namazı kılacak ve son 2 rekatı o kişinin ismini söyleyerek falancanın niyeti için diye niyet edip kılacağız sonrada besmeleyi okuyacağız ve tekrar kalkıp namazları kılıp besmeleyi çekeceğiz ve tekrar namazları kılıp besmeleyi çekeceğiz bunları ara vermeden konuşmadan yapacağız.. neresini anlamadın :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...