Jump to content

Gassho Meditasyonu...


Guest Model
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Gassho Meditasyonunu, Dr. Usui tarafından Reiki çalışmalarının başlangıcında her seferinde yapılan bir meditasyondu.

 

Gassho Meditasyonuyla kendimizi bir meditasyon durumuna, evrenle bir olma durumuna getiririz. Hindistan’da Gassho’ya “içimdeki ilahi olanı selamlıyorum” anlamına gelen “Namaste” denir.

 

Gassho Meditasyonu hergün yapılır. Kalktıktan 20-30 dakika sonra ve/veya uyumadan önce akşam yapılan bir meditasyon çalışmasıdır. Mümkünse bu meditasyon en az üç ay boyunca hergün uygulanmalıdır. Bir iki gün sonra huzursuzluk, rahatsızlık hissedilirse bırakılmalı, bir kaç hafta sonra tekrar denenmelidir.

 

Gassho Meditasyonunda eller göğüs hizasına konur. Bu meditasyon, bize göğsün önünde elleri kavuşturmanın meditasyonla ilişkisini öğretir. Ellerimizi kavuşturup gözlerimizi kapattığımızda otomatik olarak meditasyon durumuna gireriz.

 

Gassho yaparken gözleriniz kapalı oturun ve ellerinizi göğsünüzün önünde birleştirin. Omurga mümkün olduğunca dik ve baş ne öne, ne geriye, ne de yana eğilsin. Başınızı mükemmel bir pozisyonda tutan helyumla dolu bir balona bağlı olduğunuzu hayal edin. Tüm dikkatinizi orta parmaklarınızın birleştiği noktaya odaklayın. Sonra herşeyi unutmaya çalışın. Aklınıza gelen düşünceleri gözleyin ve sonra bırakın gitsin.

 

Gevşeyebildiğiniz kadar gevşeyin. Aklınıza gelen düşünceleri gözleyin ve sonra bırakın gitsin. Sonra orta parmaklarınızın birleştiği noktaya dönün.

 

Eğer yirmi dakika boyunca ellerinizi birleştirerek göğsünüzün önünde tutmak size zor geliyorsa ellerinizi yavaşça rahat bir şekilde kucağınıza indirin ve meditasyona devam edin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

 • Benzer Konular

  • Reiki Gassho Meditasyonu

   Sözlük anlamıyla ‘Gassho’, iki elin bir araya gelmesi demektir.   Dr. Usui tarafından önerilen Gassho meditasyonu her Reiki toplantısı başında sabahları uyandıktan hemen sonra yada akşamları yatmadan önce 20 ila 30 dakika arası yapılması gereken bir meditasyon türüdür. Tek başına yada grup olarak uygulanabilir. Hatta grup olarak gerçekleştirildiğinde, katılan kişilerin enerjisi toplamını içermesi sebebiyle olağanüstü bir deneyime dönüşmesi söz konusudur. Hergün düzenli olarak Gassho med

   , Yer: Meditasyon ve Yoga

  • Gassho Meditasyonu

   Gassho Meditasyonu   Japonca da gassho sözcüğü iki elin birleşmesi anlamına gelir.   İki elinizi kalp merkezinizde birleştirerek Gasho uygulamasını yapabilirsiniz. Bu meditasyon sırasında burnunuzdan nefes alıp, ağzınızdan verin. Nefes alırken dilinizi damağınıza dayayın, nefesi ağzınızdan verirken bırakın. Dilin bu pozisyonu enerjinin, beden ve beyindeki dolaşımını tamamlar.   Ezoterik Budizmde sol el ay, sağ el ise güneşle bağlantılı sayılmaktadır.   Her bir parmak beş elemandan biris

   , Yer: Meditasyon ve Yoga

×
×
 • Yeni Oluştur...