Jump to content

Kristal Kuvars Meditasyonu...


Guest Model
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

meditasyon-2.jpg

Brajabanita (8 Aralık 2007 Çalışma notu)

 

ÇALIŞMA BAŞLAMADAN:

 

Reiki kanalımızı açıyoruz. Sırt dik, ayaklar yere basılı, eller kalbin üstünde.. Gözler kapalı ve baş dik ve dikkatimiz kalbimizde… kalbini hissedene kadar dikkatini oraya ver sonra alnına, 3. göze yönelt…

 

“Allah’ım/Yüce Tanrı/Yaratıcı Güç /Yaradan, sana hayır duaları ve bana sunduğun hediyeler için tüm kalbimle teşekkür ediyorum. Sana manasını anlayamadığım, farkına varamadığım veya göremediğim her şey için de teşekkür ederim. Lütfen, yaptıklarımın hayırlara vesile olmasını sağla ve iyi niyetimi isteğin doğrultusunda başkalarına ulaştırmada bana yardımcı ol”

 

Derin nefes al ver ve nefesini takip et. Ellerini alnına götür. Sonra tekrar kalbine indir ve “Görevimi unutturma. Benim maddi işlerim Tanrı’nınkilerinin yerini almasın. Bağışlamama ve Mutlu olmama izin ver.”

“Yaradanım herşey senin elinde, huzurunda, sevginde, herşey iyi ve güzel. Şükürler olsun”

Derin nefes al ve istediğin zaman gözlerini aç.

 

KRİSTAL KUVARS İLE TRATAK ADAPTASYONU

 

Kristale gözümüzü dikip, göz kırpmadan 1 – 2 dakika bakacağız ve gözlerimizi kapatacağız. Alın çakrasında kristalin görüntüsünü canlandırmaya çalışacağız.

 

Ve bir kaç dakika sonra gözlerimizi açıp, tekrar 1-2 dakika daha kristale dikkatlice bakacağız ve tekrar gözlerimizi kapatacağız.

 

Bu tekniğin yapılması için en iyi zaman sabah uyandığınız sıralardır. Bu tekniğe iyice adapte olduğunuzda, çalışmaya başlamadan bir probleminizi düşünün. Kendinizi iyice rahatlatıp, daha sonra çalışmaya (tratak adaptasyonuna) başlayın. Çalışma esnasında ya da gün içinde o problemin ansızın çözüldüğünü göreceksiniz.

 

KRİSTAL KUVARS İLE MEDİTASYON

PROGRAMLAMA

 

Tüm düşüncelerinizden arınıp, kristali dik duracak şekilde sol elinize alın.

Beyaz bir ışığın sol elinizden çıkıp kristalin içine doğru girdiğini ve kristalin içine-dışına girip- çıktığını hayal edin (2. aşamalar 3+2+1 sembollerini çizin lütfen)

 

 

Tek bir program saptayın :

Örnek : “Meditasyonda bana yardımcı ol”.

 

Programdan once 15 cm-1 metre arasında bir duvar oluşturun. Bu duvarın, içeri hiçbir olumsuzluk girmesine izin vermediğini düşünün. Kristali sol elinizde kalp çakrası hizasında tutun. (2. aşamalar : 1. sembolü yaparak duvarı doldurun lütfen)

 

Duvarı yaptıktan (ve 1. sembol ile doldurduktan) sonra kristali kalp çakranıza yakın bir şekilde tutarak, kristale bakıp sevgi düşüncesini gönderin.

 

Sonra (2. aşamalar :3+2+1 çizerek) kristalinizi inceleyerek “seni seviyorum” diyin ve onunla iletişim kurun ve “meditasyonda yardımcı olduğu için teşekkür edin”.

 

"Bu enerjiyi evrensel amaca, bana meditasyon da yardımcı olması için adıyorum. "

Kristaller meditasyon süresini kaydettiği için kristalinize sevgi ile kaydet diyin ( 2. aşamalar 3+2+1 çizin)

 

Aynı zamanda bu işlemi yaparken Auranızın saf beyaz bir ışıkla çevrelendiğini düşünün.

 

Meditasyon

 

Sol avucumuzda kristalimize sevgi ile bakıyoruz. Ona tüm sevgimizi sunuyoruz onunla iletişime geçiyoruz, onu hissediyoruz… Ona bakarken yavaşça gözlerimizi kapıyoruz, avucumuzdaki kristali hissederek 1 den 9 a kadar içimizden sayıyoruz….

 

Düşüncelerinizi bırakarak… Tüm bilincinizi kristale odaklıyorsunuz. Onun sıcaklığını, yapısını, şeklini hissetmeye çalışıyorsunuz. Zihninizde kristalinizi genişletiyorsunuz. Öyle bir genişletiyorsunuz öyle bir genişletiyorsunuz ki sizi içine alabilecek kadar büyüyor…

 

Sonra sizi içine alabileceği bir boşluk arıyorsunuz. Kristalde, taban olabilir, kenar olabilir, uç olabilir ve bu kapıdan içeri çekiliyorsunuz.

 

Fiziksel bedeninizin kristalin içinde yüzdüğünü hayal ediyorsunuz … Adeta kristalle bir birleşme söz konusu. Böylece 5 dakika kalıyorsunuz. Sonra yine aynı kapıyı bulup oradan geçerek normal bilincinize dönüyorsunuz. Kristalin küçülerek avucunuza yerleştiğini gözlemliyorsunuz ve ışığı hissediyorsunuz. 1den 9’a doğru sayıyorsunuz. Sonra derin bir nefes alıp tutun ve sevgi ile, şükranla meditasyonu bırakın.

 

Not : bu meditasyonu 5 dakikadan fazla yapmayın.

 

 

KRİSTALİ KULLANIRKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR :

 

Kristalinize kimsenin dokunmamasına

Sinirli olduğunuzda kristale yaklaşmamaya

Kristalin molekül yapısının bozulmaması için florans ışığı olmamasına

Magnetik yüzeye koymamaya (visa kartı gibi, programı siler)

Yumuşak veya doğal bezlere sarılı olmasına (koton veya ipek olmalı)

Çalışırken kristalle düşüncelerinize takılmamaya özellikle dikkat edin.

Seyredin ve düşüncelere takılmayın.

 

Bir Kristali Arındırma

Gereksiniminize uygun bir kaya kristalini seçtikten sonra, onu herhangi bir amaçla kullanmadan önce, belirli hazırlık aşamalarından geçirmeniz gerekir. İlk olarak kristalin fiziksel olarak temizlenip arındırılmasıdır. Kristaller ilk kazılıp çıkarıldıklarında üzerlerinde çeşitli mineral madde şekillerinden oluşan bir kabuk bulunur. Bu kabuğun giderilmesi için kristal, oksalik asit banyosuna yatırılır. Bu işlemden sonra kristallere birçok kişi tarafından dokunulur ve her bir kişi de bu kristal üzerinde kendi zihinsel ya da duygusal tesirlerini bırakır. İkinci olarak oksalit asit artıklarıyla birlikte, istenmeyen titreşimleri yok etmek için, kristal birkaç gün boyunca doğal deniz tuzunun içinde tutulur.

 

Kristal kuvarsınızı 1 lt. suya, 1 fincan kaya veya deniz tuzu eritip, bir CAM kaba koyun. Bu işlemi yaparken metal kaşık kullanmamanız, TAHTA KAŞIK kullanmanız özellikle önem taşır. (Metal kaşık kullanmamamızın sebebini tuz ve metal bir araya gelindiğinde kristallere zarar verir).Tuzu hazırladıktan sonra, Kristali suya koymadan sol elinizde tutun ve Kristalle konsantre olup şu dileği içinizden geçirin :“Üzerindeki bütün negative özellikler uzaklaşsın”.Bunu dileyerek, kristal kuvarsınızı suya bırakın.Yeni alınmış kristalinizi 24 saat ile 3 gün gibi bir süre bu suda kalması uygundur. Bu süre sonunda tuzlu suyu döktükten sonra Kristal, deniz tuzu yatağından parlak ve temiz bir biçimde çıkar. Üçüncü işlem ise, kristalin soğuk ve temiz bir suda durulanmasıdır.

 

Sonra pamuklu veya ipekli bir bez kullanarak kristal Sert bez kesinlikle kullanmamaya özen göstermeniz ve sentetik bez kullanmamanız uygundur. Tüm işlemlerin sonunda, Kristal havlunun üstünde güneşte bir müddet sarj edilir.

 

Artık bu andan itibaren diğer insanların kristalinizi ellemelerine izin vermeyin ve o yanlız sizin düşünce, arzu ve sevginizle dolsun.

 

Eğer kristalinizi her gün kullanıyorsanız, o zaman barındırabileceği negatif titreşimleri yok etmek icin, haftada 1 gün tuzlu su içinde birakarak arındırın. Kristal artık yeniden faaliyete geçmeye ve onu programladığınız rolü oynamaya hazırdır. Elma sirkesi ve deniz tuzu karıştırılmış su, çok kısa sürede 10 dakika gibi bir zamanda kristali temizler. Elma sirkesinin tuz ile karışımının temizlemeye etkisi olağanüstüdür. Suyu yanlızca 1 kere temizlik icin kullanın.

 

Brajabanita

 

kaynak: Suddha Moyyee d.d.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...