Jump to content

Roket Gibi Bir İnternet


Guest apocalypse

Önerilen Mesajlar

Google,daha hızlı bir internet için her şeyi yapıyor.İşte internet devinin yeni hız planı...

 

Google'ın interneti hızlandırmayı amaçladığı protokol SPDY,2009'dan beri kısıtlı alanlarda kullanılıyor.Ancak Google,SPDY'yi artık ticari bir ürün olarak da sunmaya başlıyor.

 

Sunucu ve tarayıcı arasındaki veri transferini optimize ederek web sayfalarının açılışını hızlandıran protokol,artık web sitesi optimizasyonu şirketi Strangeloop'un Site Optimizer yazılımına da entegre edilmiş bulunuyor.

 

Bu sayede Strangeloop müşterileri,testlerde yüzde 10-20 hız artışı sağlayan protokolü kolaylıkla etkinleştirebilecekler.Site Optimizer web siteleri ve kullanıcılar arasında çalışan bir yazılım ve sitenin kodunu sayfanın daha hızlı yüklenmesi için ayarlıyor.

 

Şu an sadece Chrome'un masaüstü sürümlerinde desteklenen SPDY ile Google'ın tüm interneti ve Android tarayıcıları hızlandırmayı planladığı biliniyor Bu konuda bize düşen ise teknolojinin yayılmasını beklemek.

13693739.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

iş sadece googlede bitse iyi,bizdeki ttnetin alt yapısı olduktan sonra o iş yatar..santrale uzaklığım 750 metre ama benim internet yerlerde...

ttnet limitsiz interneti kaldırıyormuş artık kotanın büyüklüğüne göre fiyatlandırmaya gideceklermiş :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...