Jump to content

Bakterilerin En Konforlu Yuvası


lalyüreğim
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Hergün üzerinde yürüdüğümüz ve her gün gördüğümüzden olsa gerek toprağı pek fazka umursamayız.Altı üstü topraktır işte.Tohum atarız istediğimiz sebzeyi verir,üzerine direk çakarız gerektiği gibi durur.Fakat kainatın her bir zerresinde olduğu gibitoprakta da Allah'ın çok farklı sanatları tecelli ediyor.Toprak sadece bitkilere annelik etmekle kalmıyor.Aynı zamanda binlerce çeşit bakteriye de ev sahipliği yapıyor.

 

Milyarlarca bakteri için topraktan daha elverişli,konforlu bir yuva düşünmek imkansızdır.Yakşalık bir çay kaşığı toprakta 100 milyon ile 1 milyar arasında bakteri bulunuyor.Bu her hektar toprakta yaklaşık 2 ton bakteri yaşıyor demektir.Tahminlere göre şimdiye kadar toprak bakterilerinin binde birinden daha azı labaratuvar şartlarında çoğlatılarak üzerinde araştırma yapılmış.Geriye kalan %99,9 ise hala araştırılıp,tıpta veya diğer sahalarda nasıl kullanılabileceklerinin bulunmasını bekliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...