Jump to content

Yüz Elbiseli Kız


lalyüreğim

Önerilen Mesajlar

Vanda Petronski, okuldaki diğer çocuklar tarafından, önce isminden dolayı alaya alındı. Bu küçük Polonyalı kızın ismi, onlara çok tuhaf geliyordu çünkü. Ama Petronski'nin asıl tuhaf yanı, herkese, 'Benim tam yüz takım elbisem var' demesiydi. Oysa, okul açılalı beri, üzerinde eski ve soluk, mavi bir elbiseden başkasını gören olmamıştı.

Başta Madlen ve Pegi olmak üzere tüm sınıf arkadaşları, Vanda ile alay eder ve onu her gör-dükleri yerde, 'hey Petronski, şu yüz takım elbiseyi görmek için hepimiz çıldırıyoruz' derlerdi.

her seferinde kopan bir kahkaha fırtınasının ardından, usulca süzülüp geçen Vanda, tenha bir köşede sessizce ağlardı. Çünkü o yalan söylemiyordu.

Madlen, Pegi ve diğerleri gerçeği anladıklarında ise, artık çok geçti.

 

 

9799758781293-1.jpg

 

Melek Çe(uğurböceği yayınları)

 

çocuk kitapları

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

  • Benzer Konular

    • Elbiseli Lif Yapımı...

      Elbiseli Lif Yapımı         Bu lifimiz de 8 numara tığla yapılıyor. 1 zincir çekip , başlıyoruz. Tığı 2 dolgu yapıp, bir defada çekiyoruz. Bu şekilde 9 tane yapıp, geri dönüyoruz. Her sırada çoğaltıyoruz . 9 sıra yapıp bitiriyoruz. Lifin başlandığı tarafa farklı bir renkle ipi geçirmek için kareler yapıyoruz. Arka kısımda aynı şekilde yapıp , ekliyoruz. Son olarakta yakayı yapıp süslüyoruz.

      , Yer: Örgü & Dantel

×
×
  • Yeni Oluştur...