Jump to content

Yarasa Gübresi


tugce
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Gelişmiş ülkelerde ve ülkemizde organik tarımın hızla ilerlemesi, sağlıklı bir yaşam ve nesil arayışında olan insanlığın organik ürünlere karşı eğiliminin artması neticesinde organik gübre sektörü de hızla gelişmeye devam etmektedir.

 

Son kırk yıldır kimyasal gübre ve tarım ilaçlarının bilinçsizce kullanılması yüzünden topraklarda ve çevrede yarattığı olumsuz etkiler, üretimi ciddi anlamda olumsuz etkilemiştir.

 

TURKUAZ GÜBRE olarak Türkiye’de bulunan Yarasa Gübresi rezervlerini ülkemiz çiftçisine ve topraklarımıza kazandırmak adına, öncelikle yarasa gübresinin etkilerini çeşitli tarım ürünleri üzerinde görmek amacıyla Eskişehir, ve Antalya illerimiz başta olmak üzere ülkemizin çeşitli illerinde çiftçimize işleyip dağıtarak sonuçlarını gözlemledik ve gübrenin ürün ve toprak üzerinde faydalarının tartışılmaz olduğunu gördük.

 

Amerika, İsrail, Hollanda, Almanya, Malezya başta olmak üzere birçok Dünya ülkesi, yarasa gübresini çok iyi bilmekte, organik tarımda ve toprak zenginleştirmede kullanmaktadırlar.

 

Eğer insana ve çevreye zarar vermeden üretiminizi artıracak imkanınız olsaydı, ne yapardınız? Son yıllarda gerek tarımsal ilaçların, gerekse kimyasal gübrelerin bilinçsizce kullanımı, bitkisel üretimde artışın yanında kalitesiz ve insan sağlığını tehdit eden gıda ürünlerinin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Hatta bu konu o kadar tehditkar boyut kazanmıştır ki, tüketicide Kanser hastalığına sebep olan ve hastalarda da Kanser hastalığının seyrini olumsuz yönde hızlandıran inorganik oluşumlar, meyve ve sebzeler aracılığıyla son kullanıcıya ulaşır olmuştur. Üretim için organik tarım metodu dışında bilinen tüm geleneksel metotlar sayesinde dünya gıda üretimi bir miktar artmakta ancak toprak, su ve doğa oldukça hızlı kirlenmekte, sonuç olarak insan yaşamını olumsuz etkilemektedir. Sağlıklı ve uzun yaşam, doğal gıdaların tüketilmesi ile mümkündür. Günümüzde sadece organik tarımla toprak ve su kaynakları ile havayı kirletmeden, çevre, bitki, hayvan ve insan sağlığını korumak mümkün olmaktadır. Yarasa Gübresi 'nin kullanımı sonucunda tarımsal üretimin insana ve çevreye zarar vermeden gerçekleştirilmesi mümkün olup, bu gübreleme yöntemi, ekolojik sistemdeki kimyasal ve bu kimyasalların hatalı uygulamaları sonucu kaybolan doğal dengeyi, yeniden kurmaya yönelik bir yöntemdir.

 

Yarasa Gübresi başta olmak üzere, tüm organik gübreler konusunda Türkiye'nin ihtiyacını karşılamak, dünyaya da ihraç etmek üzere tesisler kurmak üzere projelerimizi planlamakta, hayata geçirmek üzere çalışmalar yapmaktayız.

 

Türkiye'de çok ciddi bir Yarasa Gübresi potansiyeli var. Bu potansiyeli doğru ve etkin değerlendirmek gerekiyor. Bu potansiyel etkin kullanılmazsa, ülkemizin bu değerli kaynağı yanlış ve kötü yönetilerek ziyan edilmiş olur. Bizim projelerimiz, mevcut yarasa gübrelerinin doğru ve yasal şekilde toplanması ve değerlendirilmesi ile bu kaynağın başta Türk çiftçisi olmak üzere organik gübre kullanmak isteyen ve buna ihtiyaç duyan herkesin uygun fiyatla ürünü temin etmesi yönünde zincirin halkalarını oluşturmak üzere planlanmaktadır.

 

Bu bağlamda tüketiciye en uygun fiyatla ürünü sunabilmek üzere hammadde temini, üretim ve pazarlama süreçlerini iyileştirmek için sektörde uzman akademisyenlerle konuyu sürekli istişare ederek projelerimizi planlamaktayız.

 

NEDEN YARASA GÜBRESİ KULLANMALI?

 

• Çok zengin doğal içerikleri nedeniyle uygulandığı bitkilerde verimi %100 ila %200 arasında arttırır. Mahsulün miktarını çoğaltır.

 

• Yarasa Gübresi tamamen doğaldır, içeriğinde hiçbir katkı maddesi yoktur. Bu yüzden toprağa ve mahsule zarar vermez. Tam tersine, verimi arttırır ve zararlı etkileri azaltır.

 

• Sağlık açısından kullanım riski yoktur. Herhangi bir fiziksel temas halinde hiçbir problem oluşmaz.

 

• Kokusuzdur, herhangi bir rahatsız edici koku yoğunluğu sözkonusu değildir.

 

• Bitkilerdeki bakteri hastalıklarını engeller. Bitkilerdeki haşeratın üremesini önler, haşerat üremesini azaltır.

 

• Toprağın sağlıklı nem tutmasına yardımcı olur. Suyun süzülmesini sağlıklı hale getirir ve suyun buharlaşma hızını düşürür.

 

• Artan veriminiz ile birlikte ürün miktarınız ve ürün kaliteniz yükseleceği için, ticari olarak kârlılığınız da artar. Ürününüzü daha yüksek miktarda elde edip, daha çok ürün şeklinde ve hakettiği Fiyat üzerinden satarsınız. Çünkü Yarasa Gübresi, yaptığınız gübreleme yatırımının çok daha fazlasını size ürün miktarı ve kalitesi ile birlikte müşteri memnuniyeti olarak verir.

 

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

  • Benzer Konular

    • Yarasa Gübresi Nasıl İşlenir?..

      Yarasa Gübresinin işleyişi - Yarasa Gübresinin işlenişi - Yarasa Gübresinin işlenmesi   Yarasa gübresinin cazibesinden dolayı, yarasaların bilinmeyen yönleri ile pek ilgilenilmez iken, şimdi gündeme geldiği gözlenmekte. Bunun sebebinin o küçücük hayvanın çıkarmış olduğu dışkının bu kadar zamandan sonra ne kadar değerli olduğunun tesbit edilmesi.   Bütün dünyada organik tarımın ön plana çıkmasından sonra bazı arayışlara girilmesi gayet doğal. Burdada ne var ne yok araştırılmalı ortaya çıkarı

      , Yer: Tarım ve Hayvancılık

×
×
  • Yeni Oluştur...