Jump to content

Taş Terapisi


Guest Suzie
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

TAŞ TERAPİSİ :

 

· Taş terapisinde önce aura kontrol edilir. Ondan sonra nasıl bir yol izleneceğine karar verilir.

 

Dikkat edilmesi gereken hususlar :

 

 

 

1. Auradaki enerji dengeleri : Topraklama gerekiyor mu ?Aura vücut etrafında dengeli mi?

2. Auradaki kirlilik derecesi : Aura soğuktur, çakralar sert ve hareketsizdir.

 

Önce çakraların ve auranın kabasını almak gerekir. Fiziksel bedende (eterik) en kaba kirleri MAGNESİT emer. Koruma amaçlıda kullanılır. Ama önce kirliliği almalıdır. Magnesit kemiklere de faydalıdır.

 

 

 

Aurada temizlik yapmak için , Tamburlanmış kuvars kristali , blokaj varsa eğer çubuk kuvars kristali kullanılır.

 

 

 

Taşlarla çalışırken kıyafetin koyu renk olmaması tercih edilir. Enerji kaybı yaratabilir.

 

 

 

* her çakranın üzerine taş koyarak uygulama yapılır. Taşlar dengeli kullanılmalı. Üst çakralar da taş kullanılıyorsa , alt çakralar da da taş kullanılmalıdır.

* İlk yapılan terapilerde 15 dakikayı aşmamak gerekir. Terapi yapılan insanın üzerine bir müddet sonra bir şey örtülmeli.

* Terapi en az 3 seans olmalı. Terapi uygulanan şahıs cinsel ilişkide bulunmamalı. Sebebi enerji sistemine ve çakralara geçen şifa enerjilerinin iyice yerleşmeleri ve o enerjilerin ilişki sırasında yok olmamaları içindir.

* Taş terapisinde ismi ve konuyu belirleyip 1 gün öncesinde taşlarla meditasyon ve Reiki yapmak gerekir.

* Bir taş terapisi bittikten sonra aura bol bol düzeltilmelidir.

* Terapi sırasında kişi vizyon görebilir. Bağlantıyı koparmayıp soru sormak gerekir.

* Taş terapisi sırasında aura konusunda çok dikkatli olmak gerekir. Ve 8. çakra ile bağlantı yapmalıdır. ( Taşlarla ve Reikiyle )

* Terapi sırasında hangi çakraya daha çok enerji gitmesini istiyorsak kristal, rosen kuvars ve aventurin çubuklarla desteklersek daha olumlu sonuçlar alırız. Piramidin, taşların ya da çubukların sivri ucu enerjiyi göndermek istediğimiz bölgeye doğru yerleştirilmelidir.

* Taş terapisi yaparken her taşın yanına uygun bir taş koymak enerji dengesini sağlar. Taşları kristal çubuklarla beslemek çok daha başarılı olmasını sağlar.

 

7 Lİ TAŞ TERAPİSİ

 

 

 

7 li Jasper : İnsanın kendi gücünü her alanda kullanmasını öğretir.

 

 

 

7 li Obsidyen : Fiziksel güç sağlar. Sakin bir enerji verir.

 

 

 

7 li Agat : Ciddiyetin fazlasını yok eder. Neşe verir.

 

 

 

7 li Kalsedon : insanın ifade gücünü her alanda kullanmasını sağlar.

 

 

 

7 li Kuvars : Tüm çakraları düşük frekanslı duygulardan arındırarak , daha üst boyutlardan düşünce duygulara kapı açar.

 

 

 

7 li Sitrin : En büyük başarı reçetesi, düşünceleri arındırıyor. Mental tabakayı güçlendiriyor.

 

 

 

7 li Magnesit : bütün çakraları temizliyor.

 

 

 

TAŞLARIN ÖZELLİKLERİ

 

* Tamburlanmış taşlarda sahte taşlarla karşılaşma olasılığı çok azdır.

* Parlak taşların enerjiyi alıp yansıtma özelliği vardır. Yani aurayı korurlar.

 

TAŞLARIN TERAPİ DIŞI ÖZELLİKLERİ

 

* Magnesit , rosen kuvars , kuvars kristali en az 3 saat olmak üzere , steril bir bardak içinde , bol su ve güneş altında, üstü beyaz bir bez ya da kağıtla kapatılarak bekletildikten sonra , elde edilen su inceltilerek içildiğinde zayıflatıcı özelliği vardır. (Rejim programıyla birlikte uygulanmalıdır.)

* Meditasyon yaparken büyük kuvars kullanmak gerekir. Taş sol elde tutulmalıdır. Tamburlanmış olanlar tercih edilir. Ametist, Ametrin, Kuvars kristali kullanılabilir.

* Masaj yaparken kristal çubuklarla zayıf noktalara enerji gönderebiliriz.

* Çift uçlu kristallerle dengeleme yapılır.

* Ev koruması için : Aynı taştan yapılmış 4 adet kristali evinizin dört köşesine yerleştirin. Uçları yukarı gelsin. Mümkünse dibi toprağa gömülü olsun. Ve korumaya programlayın. Etkisi 3-4 hafta sürer.

* Negatif temizlik için : Stresli dönemlerde banyo küvetinin dört yanına kristal yerleştirip yıkanın. Vücutta negatif birikmişse uçları dışarı doğru , enerji toplamak için ise içeri doğru yerleştirin.

* İçme suyu temizliği için : Küçük bir küme kristali 12 saat su kabınızın içinde tutun. Kuvars enerjisi sudaki kirliliği uzaklaştırır. Suyu içtiğiniz zaman kan dolaşımınızın temizlendiğini hissedersiniz. Vitamin kullanımında bu su etkiyi arttırır. Grip başlangıcında ise bolca içerek bir korunma sağlayabilirsiniz. Aynı suyu sebze yemeklerinde, sıcak içeceklerde, el-yüz temizliğinde ve çiçekleri sulamada kullanabilirsiniz.

* Manyetik alan düzenlemesi : Çoğumuz elektromanyetik enerjilerin içinde yaşıyoruz. Bunun sonucu negatif yönde etkilenip manyetik alanımız bozuluyor. Bunun için evin dört köşesine en az 2,5 cm. lik tek uçlu kristaller yerleştirin. Etkisi iki haftadır.

 

TAŞLARIN TEMİZLİĞİ VE MUHAFAZASI

 

* Taşlar beyaz zemin üzerinde tutulmalıdır. Tozlanma ihtimali varsa üzerine beyaz bir bez örtülmelidir.

* Taşlar kullanım öncesi ve sonrasında bekletmeden temizlenmelidir.

 

Gülüm Omay

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

 • Benzer Konular

  • Farkındalık Terapisi Antidepresan Kadar Etkili...

   Farkındalık terapisi antidepresan kadar etkili     İngiltere'deki Oxford Üniversitesi'nde yapılan ve JAMA isimli psikiyatri dergisinde yayımlanan bir araştırma, farkındalık terapisinin insan psikolojisi için antidepresan kadar etkili olduğunu gösterdi. Farkındalık terapisi beynin olumsuz duygu ve önyargılardan arınmasını, kişinin duygularını kontrol altına almasını sağlıyor.

   , Yer: Sağlık Haberleri

  • Huzur İçin Kendini Yenileme Terapisi.

   Kimi zaman içimizde yarattığımız dünyaya kendimizi hapsedip, dışımızda kalan hayatı red ederek, aynı şeyleri giyer, aynı şeyleri yer, aynı yerlere gider, aynı şeyleri yapar ve kendimizi tekrar ettiğimizin farkına bile varmadan hayatımıza devam ederiz. Bunu yaparak sınırlı bir döngü içerisinde yaşamamızın çeşitli sebepleri olabilir. Problemlerden bunaldığımızdan kendimizi yorgun hissediyor olabiliriz veya önemli bir problemimiz yoktur da, farkındalığımız tekdüze olmanın hayatımıza zararı g

   , Yer: Meditasyon ve Yoga

  • Nefes Terapisi Nasıl Yapılır?

   Nefes terapileri endişe ve panik halinde olan kişilerin rahatlamak için kullandıkları egzersizlerdir. Bu egzersizler gevşemenizi, zihninizi boşaltmanızı ve rahatlamanızı sağlar. Birçok psikolog, hastalarına nefes egzersizleri önererek onların hayatlarına pozitif bir şekilde katkıda bulunmaya çalışır. Aşağıda tarif edilen nefes egzersizi iki aşamadan oluşur: Diyaframdan nefes almak Diyaframdan nefes almak nefes egzersizlerinin temelini oluşturur. Kişinin diyaframdan nefes alıp almadığını anlam

   , Yer: Meditasyon ve Yoga

  • Konuşma Terapisi Nasıl Yapılır?

   Türkiye'de 2000'li yılların başında gelişme gösteren Konuşma Terapisi uygulamaları Konuşma ve Dil bozukluğu yaşayan kişilere uygulanmaktadır. Konuşma ve Dil Terapistliği çerçevesinde gerçekleştirilen konuşma terapisinin nasıl yapıldığına daha yakından bakalım.     Türkiye'deki üniversitelerde son on dört yıldır ders olarak verilen konuşma terapisi altmış yıldan fazla zamandır diğer ülkelerde uygulanan bir yöntemdir. Konuşma bozukluğu çocuklarda ve yetişkenlerde farklı sebeplerden dolayı görül

   , Yer: Kişisel Gelişim

  • Müzik Terapisi Nasıl Uygulanır?

   Tarihin çok eski dönemlerinde şamanlar tarafından başlayan müzikle terapi uygulamaları, Antik ve Ortaçağ boyunca batı uygarlıkları üzerinde de etkili bir yöntem olmuştur.     Müziğin iyileştiren gücü İslam medeniyetinde de önemli bir uygulamadır. Özellikle sufi geleneğinde müziğe ve müziğin ruh ve beden üzerindeki iyileştirici etkilerinin ortaya konulması Osmanlı dönemi boyunca da devam etmiştir. Müziğin terapi olarak sistematik şekilde uygulanan bir disiplin haline gelmesi ise çok yenidir. 1

   , Yer: Ruh Sağlığı

×
×
 • Yeni Oluştur...