Jump to content

Gözümüzü Kapatıp Bastırdığımızda Neden Şekiller Çıkar ?


Elzem
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Gözlerimiz, oldukça hassas organlar. Bu nedenle, gözlerimiz kapalı olduğunda, en küçük bir uyartı bile, beynimize sinyal gönderilmesine yol açıyor. Bu yalancı sinyaller çoğunlukla, göz küremizin hareketlerinden kaynaklanıyor. Beynimiz, yorgunluk derecemize bağlı olarak bu sinyalleri renkli görüntüler halinde tercüme edebiliyor. Bazen de ışık çakmaları şeklinde görüntüler görebiliyoruz.

 

Bahsettiğiniz şeyin diğer bir hali de, parlak ya da çok renkli bir nesneye baktıktan sonra gözler kapatıldığında gerçekleşiyor. Bu tip bir nesneye baktıktan sonra gözlerimizi kapatırsak, aynı şekli görmeye devam edebiliyoruz. Bu durumda, çoğunlukla asıl nesnenin negatif görüntüsü görülüyor.

 

TÜBİTAK...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sırf beyin korteksinde 70 gb bilgi depolanabiliyor. ßu muhteşem bir mekanizma demek. ßu Dünyâ'nın en gelişmiş bilgisayarı demek. Hem de bu bilgisayar binlerce yıldır yerküre üzerinde demek. (: Allah'ın yaratma sanatına en güzel örneklerden biri demek aynı zamanda. ßöyle bilgileri öğrendikçe hayranlığım katlanıyor Yüce Yaratıcı'ya. Emeğine teşekkürlerimle kardeşim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...