Jump to content

X-Ray Görüşlü Kız


Guest inanna

Önerilen Mesajlar

Natasha Demkina. 87 doğumlu.. şu an 20 yaşında. Onu diğerlerinden ayıran bir özelliği var. O, insanların içini tıpkı röntgen gibi görebiliyor, hastalıkları buluyor.

 

cover.jpg

 

Discovery Channel'daki "X Işınlı Gözler" belgeselinde 20 yaşındaki Rus kızı Natasha Demkina'nın inanılmaz öyküsüne tanık oldum. Natasha, 10 yaşından beri bir röntgen cihazı gibi insanların içini görüyordu. İnsan vücutlarını tıpkı biyoloji kitaplarında olduğu gibi iç organlarıyla, kas kümeleri ve kemik dokularıyla algılayabiliyordu. Bu özelliğinin öğrenilmesi üzerine kasabadaki hastalar ona gelmeye başladılar. Bu yeteneğini temel tıp kitaplarındaki bilgilerle birleştiren Natasha bir bakışta akciğer kanserinden, böbrek yetmezliğine kadar pek çok hastalığı teşhis etmeye başladı. Genç kızın ünü Amerika'ya kadar yayıldı.

 

nat-01.jpg

 

New York'ta 4 şüpheci profesörden oluşan bir inceleme-araştırma grubu Natasha'yı davet edip, bir dizi test uyguladı. Natasha ilk gün karşısına çıkartılan 6 hastadan 5'inin rahatsızlığını doğru tespit etti. İkinci gün yapılan test ise daha önemliydi. Genç kız elindeki hastalık listesiyle, karşısındaki 7 hastayı eşleştirecekti. Eğer 7'de 5 isabet kaydederse, yeteneğinin doğruluğu bilimsel olarak da ispatlanacak ve tüm bilimsel kuramlar altüst olacaktı. Ancak Natasha 7'de 4 doğruluk kaydetti ve yeteneği bilimsel olarak doğrulanamadı. Ama testi yapan profesörler başta olmak üzere pek çok kimsenin kafasında "ciddi" soru işaretleri bırakmayı da başardı..

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...