Jump to content

Menopozda Kilo Sorunu


Visall
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

...Orta yaş civarında genellikle 40-50 yaşında kadınların birçoğunun ortak şikayeti özellikle karın çevresinin artması bel bölgesinde kalınlaşma olmasıdır. Bu yaşlarda ya kilo alımı olur veya mevcut kilonun korunması zorlaşır. Birçok kadında kilo alımı genellikle menopoz civarında başlar. Bunun sebebi hormon seviyelerinin değişmesi olabilmekle beraber tek neden bu değildir; yaşlanmayla birlikte yaşam tarzlarındaki değişiklikler belki de emeklilik rol oynayabilir.

 

Menopoz civarı kadınlar genellikle daha az egzersiz yaparlar bazen de menopoz sıkıntısından dolayı fazla yemek yerler. Yaş ilerledikçe enerji ihtiyacı için gerekli kalori azalır çünkü yaşlanma kas dokusunun yağ dokusuna değişimini hızlandırır. Yağlar kas dokusundan daha az enerji tükettiğinden metabolizma giderek yavaşlar.

 

Yaşla birlikte artan kilo alımını durduracak sihirli bir formül yoktur ancak fiziksel aktivitenin arttırılması daha az kalori alınması ve özellikle de yağlı gıdalardan uzak kalınması hep birlikte uygulanırsa fayda sağlayabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...