Jump to content

Samsungun Tarihçesi


yavin
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Samsung, 90'lı yıllarda, Kore dışında hızlı bir büyüme göstermiştir. Diğer Asya şirketlerinin aksine, 1997'deki Asya Ekonomik Krizi'ni neredeyse hasarsız atlatmıştır. Sadece Samsung Motor Co.'nun, Renault'a satışını gerçekleştirerek otomotiv işinden çıkması gerekmiştir. Bu dönemde Elektronik ve bileşenlerine yatırım yapılmış, Samsung Elektronik; grubu içerisinde bulunan en etkin şirket haline dönüştürülmüştür. Grubun inşaat şirketi de, bu dönemde, Kuala Lumpur'daki Petronas Kuleleri ve Dubai'deki Burj El-Arap Oteli inşaatları ile dikkatleri üzerine çekmiştir.

 

Samsung Elektronik 2004-2005 yıllarında rekor büyüme ve kâr elde edip, dünyanın en değerli markaları sıralamasında 20. sırada yer almaktadır.

 

Amerika ve avrupada birçok ürünü tasarım teknoloji ve patent ödülleri almıştır ve almaktadır. Elektronik Televizyon Telefon Bilgisayar Otomotiv Tıp Uzay araştırmaları gibi birçok alanda faaliyet göstermektedir. Güney korede uydu üretimini neredeyse tek başına samsung yapmaktadır. Japon şirketleri ilede japonya için uydu yapımında ortak olmuşlardır. Elektronik sektöründe Diğital kamera, Dvd, Blu-Ray, Vcd okuyucu Uydu alıcısı Dvd-Cd üretimi Beyaz eşya (Buzdolabı,Camaşır,Bulaşık makinası) Bina yönetim sistemleri gibi çok çeşitli alanlarda üretim yapmaktadır. Televizyon sektöründede uzun bir geçmişe sahip olan Samsung 1960'lı yıllardan beri televizyon üretimi yapmaktadır.

 

Lcd üretiminde pazar payının oldukça önemli bir bölümünü oluşturur. Birçok marka panel olarak samsung panelleri televizyonlarında kullanmaktadır.Ayrıca samsung 3D led tv nin geliştirilmesinde çok önemli bir rol oynamış ve 3D tv'yi üreten ilk şirket olmuştur.

 

Telekomünikasyon sektöründede cep telefonları ile rekabete giren samsung telefon üretimi ve satışında ilk3 sıradadır. Kısa sürede telekomünikasyon sektöründe bu çıkşı yapmasının sebebi Ar-Ge yatırımının fazla olması üretimini ve modellerini kullanıcının isteğine göre düzenlemesi ve uygun fiyata yüksek teknolojili cihazlar üretmesidir.

 

Ayrıca güney kore gibi bir ülkede üretim yapması ve telekominikasyon yeniliklerinin ilk ugulandığı ülkelerden birinde bulunması (3G, mobil tv'yi uygulayan ilk ülkelerden biri güney korede 4G denemeleri yapılmaktadır) diğer telefon markalarının birkaç ay sonra çıkaracağı modelleri ve özellikteki telefonları çıkarmasında yardımcı olmaktadır. Son olarak samsung 2010 yılında çıkardığı Samsung Wave cep telefonunda kendi ürettiği işletim sistemi olan "Bada"yı kullanmış ve mobil telefon sektöründe yazılım işinede girerek alanlarını dahada çok genişletmektedir. Tahminlere göre 2015 yılında satışların böyle gitmesi durumda Nokia'yı geçerek Pazarın lideri olması beklenmektedir.

 

Wikipedia

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...