Jump to content

Şifreniz Çalınmış mı? Kontrol Etmek Mümkün!


Guest apocalypse

Önerilen Mesajlar

Şifrenizi değiştirme vakti geldi mi; gelmedi mi? Bu minik araç size bu sorunun cevabını verecek...

 

Özellikle son zamanlarda artan hacker saldırı sonucunda milyonlarca e-posta hesabı ve şifreleri çalınmış durumda. Bu son derece ciddi güvenlik sorunu nedeniyle kullanıcıların büyük kısmı şifrelerini değiştirmek zorunda kaldı. Peki sizin şifreniz de çalınmış olabilir mi? "Should I change my password" adlı bir internet sitesi, en güncel hack saldırıları sonucunda internete yayılan e-posta hesaplarını bir veri tabanında toplayarak, kullanıcıların hesaplarının güvende olup olmadığı bilgisini kontrol etmelerini sağlıyor.

Sitede sadece hacker'lar tarafından internette herkesin erişebileceği şekilde yayınlanmış e-posta bilgilerini depoluyor. Sitenin açıklamasına göre veri tabanında şu anda hacker'lar tarafından yayınlanmış 800 binin üzerinde adres yer alıyor.

Sitenin tek yaptığı girdiğiniz e-posta adresinin bu veri tabanında yer alıp almadığını kontrol etmek. Eğer şifreniz buradaysa size şifrenizi değiştirmenizi öneriyor. Eğer e-posta hesabınıza rastlayamazsa yine de önemli olduğunu düşündüğünüz hesapların şifrelerini düzenli olarak değiştirmenizi öneriyor.

 

Veteknoloji

20110701034008_delete.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...