Jump to content

Girişimcilerin Yeni Hedefi...


Guest Model
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

girisimci1-1.jpg

 

İş ve yaşam arasındaki dengeyi sağlamak, iş insanlarının son dönemde en önem verdiği konu. Bu nedenle kariyer yönetimi ile birlikte kişisel yaşam yönetimine de zaman harcanıyor. Çünkü başarının kaliteli ve nitelikli bir yaşam tarzıyla kazanılacağının bilincine varılmış durumda. Hem yaratıcılığı geliştirmek, hem zihinsel ve bedensel yorgunluğu atmak için hobilere yönelimin nedeni de bu.

 

Artık birçok kişi işten çıktığında ya da hafta sonları farklı aktiviteler yapıyor. Kimi at biniyor, kimi model uçak uçuruyor. Dans eden de var, ritm tutan da. Aşçılık, şarapçılık, koleksiyonerlik, hobi bahçeciliğinin yanı sıra golf, yelken, tenis, bisiklet gibi sportif aktiviteler de birçok kişinin hobisi. Hatta hobisini işe dönüştüren isimler bile var. Durum böyle olunca hobilere yönelik olan kurs ve malzeme satışları ciddi bir sektörün oluşmasını beraberinde getiriyor: Hobi sektörü....

 

Sektör henüz yeni olduğu için büyüklük olarak bir rakam telaffuz edilmiyor. Ama büyüme potansiyeli olduğu kesin. Biz Ekonomist olarak iş dünyasının en çok rağbet ettiği hobiler, bunları öğrenebilecekleri kurslar ve malzemelerle ilgili bir araştırma yaptık. Çünkü iş dünyası hobilerine para harcama konusunda oldukça cömert ve bu da girişimcilere yeni bir pencere açıyor.

 

Yazan : Levent Gökmen

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...