Jump to content

4. Ev...


Guest Model
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

4. Ev separator.gifDoğal burcu: Yengeç

 

Yönetici gezegen : Ay

 

Güçlü gezegen: Jüpiter, Neptün

 

Şifre: Aile,yuva

 

Dördüncü ev kendiniz için yarattığınız çevre koşullarını yönetir.Burçlar kuşağında dördüncü ev olan yengeç burcunun yöneticisi Ay, bilinçaltı düşünceler ile otomatik duygusal cevapların yarattığı etki-tepki ilkesini gösterir. Dördüncü ev yaşamın başlangıcı ve sonu ile ilgilidir:Kişinin ev yaşamını,sevdiklerine eşine olan ilgisini bildirir Ayrıca satma, ev tutma,yeme içme doğum ve ölümle ilgilidir. Bu ev gece yarısıdır. Karanlık, kuytu köşelerde gezinen gölgeler. Fısıldayan hayaletler. Geçmişten gelen, uzak geleceğin hayaletleri; işittiğimiz hayaletler. Bazen hayaletin sesi annemizinkine benzer, bazen babamızınkine. Bu ev, kişinin çocukluğu süresince kendisine en yakın bulduğu kişiyi temsil eder. Çocukluk yıllarımız, şu anki kişiliğimizi belirleyen ilk deneyimler, dördüncü evde bulunmaktadır. Bu ev yuvamızı, kendi küçük cennetimizi, yerleşip kök saldığımız yeri temsil eder. Burası, dış dünyadan kaçıp sığındığımız yerdir ve ailemizi ya da aile saydığımız kişileri içine alır. Yaşamın sonu da bu evle temsil edilir, bu gezegende geçireceğimiz son yirmi yıl buraya denk düşer. Bu Jung'un kolektif bilinçdışı evidir, bizi diğer insanlara bağlayan ruhsal bağdır. Saplantılarımızın, korkularımızın oluşturduğu gölgemiz de burada yaşar. Bu evden sağ salim çıkmak için gölgemizi gün yüzüne çıkarmak, onun bilincine varmak gerekir.

 

Doğanın; doğum yerini ve evini belirler. Miras konusundaki özellikle babanın görüş açısını, babanın kendisini açıklar. Bir başka anlamda da evlerin, toprakların ve toprakla ilgili olarak tüm mülkiyeti, özellikle de maden ocaklarını gösterir. Buradan hayatın son senelerini, ölüm yeri ve maddenin genel olarak bitimi çıkarılabilir.

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...