Jump to content

12. Ev...


Guest Model
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

12. Ev separator.gifDoğal Burucu : Balık

 

Yönetici Gezegenler : Neptün Jüpiter

 

Güçlü Gezegen : Venüs

 

Şifre : Üzüntü ve sıkıntı

 

On ikinci ev, kişinin dış etkenlere bağlı değişen ruhsal sağlığı ile ilgilidir. Bu evi etkileyen öğeler kişisel alışkanlıklar ve duygusal ihtiyaçlardır.Görev alanı, bilinci, bilinçaltının kapsamı ile oluşturup aydınlatma, geleceği görme ve bilinçaltı etkilerinin hangisinin yapıcı, hangisinin yıkıcı olduğunu ayırdetmektir. İyilik yapmak, yardımseverlik, sosyal hizmetler on ikinci ev kapsamındadır. On ikinci evi tanımlayan sözcükler, bitirilmemiş işler, gizli düşmanlar ve her çeşit sırdır.

 

Geleneksel astrolojide bu ev Zodyak'ın cehennemidir, aklı olan hiç kimse buraya yanaşmak istemez. Burası dertler evi diye bilinir, bu da size neyle karşılaşacağımız konusunda yeterince fikir veriyordur. Çağdaş astroloji bile, anlaşılmayan nedenlerden ötürü, bu ev zayıf bir ev olarak kabul edilir. Oysa on ikinci ev şafağın ardından Güneş'in yükseldiği evdir. Şafak zayıf olabilir mi? Gündoğumu sıkıntıya işaret olabilir mi? Ancak on ikinci evin kişisel bilinçdışını temsil ettiği söylenirse, bütün bunlar bir anlam kazanır. Bu ev sınırlarımızı, kullanmadığımız ya da kullanmak istemediğimiz enerjiyi, inkar ettiğimiz güçlerimizi temsil eder. Sözgelimi, çocukken anne ya da babamız tarafından bastırılan taşkınlıklarımız, ya da yeteneklerimiz, hayallerimiz. Bu ev, daha sonra bizi esir alacak olan yönlerimizi gömdüğümüz yerdir. Önümüzdeki iş, gömdüklerimizi gün yüzüne çıkarmaktır. Gizlenmiş olan serbest bırakılıp açığa çıktığında, artık ondan korkmamıza gerek kalmayacaktır. Bu enerjiyi olumlu bir yönde kullanabiliriz. Karmik astrolojide bu ev, geçmiş yaşamların tortularını, kapanmış hesapları, "karma" mızı temsil eder. Burada sorun şu; geçmiş yaşamların varlığı bir şekilde doğrulanabilse bile, o geçmiş şu an kadar önemli değildir. Emin olduğumuz tek şey, içinde yaşadığımız andır. Şu an aldığımız soluktur. Çoğu zaman on ikinci evde bulunan herhangi bir gezegen bizi harekete geçirir. Bunun nedeni, zaten içimizde varolan enerjiyi tanımamıza yardımcı olmasıdır.

 

Zorlanmanın, baskının evidir ve her tür isteğini şu veya bu şekilde sınırlandıracak bütün etkileri açıklar. Gizli düşmanlarını ve kendisine karşı yönlendirecek tüm karakterleri belirler. İlişkide bulunabileceği tüm gizli işbirlikleri ile de alakalıdır. Büyük hayvanları ve onlara nazaran doğanın kaderini açıklar. Son olarak, bulunabileceği ve disiplinin ön planda olduğu yerleri açıklar.

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...