Jump to content

Ay'ın Özellikleri


Guest Model
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Ay özellikle dünyaya hakimdir. Güneş sistemimizin neredeyse göz ardı edilemeyecek uydusu olan ay, yeryüzünde yaşayanlar için istisnai bir önem taşımaktadır.Güneş yaşamsal baba ise, Ay da tüm yeryüzü üretimleri bakımından yıldızsal rahim yerine geçer. Yeryüzüne gelen her şey ışınımlar, ruhsal tesirler, önce aydan geçer.

 

Ay evrensel envolüsyon ve evolüsyon yasasını, dört dönemde yeniden oluşturur. Yolculuğunun ilk kısmı boyunca Ay, görünümlere göre davranır.Aydınlanma ile ilgili çalışmalar için, majisyen tarafından kullanılması gerekli yegane zamandır; bu aynı zamanda ay etkilerinin gerçekten dinamik olduğu dönemdir.Sonuç olarak, Ayın büyüme evresi, maji öğretilerine göre büyük önem arz eder. Bir müddet sonra, bu yıldıza ay evleri konusunda söz ederken tekrar değineceğiz. Ay'a karşılık gelen renk,beyazdır. Nüfus, kadınlar, toplumun kadınlara karsı tutumu, popüler fikirleri Bilgilerin bilinçsizce kaydı ve içgüdüsel reaksiyonlara dönüşmesi ve koruyucu düşünce formlarının, alışkanlıklarının oluşması, küçük yasta içgüdülerle hakket eden çocukta duygu + bilgilerden oluşan hafıza, ailece çocukluk sırasında verilen davranışlar, şuuraltındaki duygusal programlar ay ile simgelenir.

 

Astrolojide Ay duygularımızı temsil eder. Yaşamımız boyunca hakim olan duyguların, sezgilerimizin, en derin içgüdülerimizin temsilcisidir. Ay içgüdüsel tepkilerimizi temsil eder. Ay, yin'dir; bizi doğuran kaynaktır. Ay, kolektif yönümüzü de temsil eder. Ay, degisimle de ilgilidir. Ayın bu değişimleri, bizler üzerinde, duygularimiz yoluyla, gözle görülmeyen degisimler yaratır. Ay bütün sıvıları, okyanusların ve vücudun ritmini yönetir. Kisiligin tepkisel yönünü, bilinçalti ve sübjektif akli, içgüdüsel davranışları temsil eder. Duygular, huy, hafiza, hayalgücü, etkilenebilirlik,kadınlık, annelik, doğurganlık, üretkenlik, alıcılık, ruh hali, hassaslik, sezgi, hissetme, sempatinin sembolüdür. Ay yengeç'in yönetici planetidir. Boga burcunda güçlüdür. Duygusal olmayan Oglak'ta zayiftir. Akrep'te duygusal problemlerle ugrasir. Dogal evi 4. ev Duygular- ruh- bilincin idrak dışındaki duyguları- alışkanlıklar- ev anne- es- kadın- dişi kişiler- aile- gönül- vücut sıvıları- kan- beyincik.

 

PRENSIP: Duygular- ruh- dişi prensip- içgüdü- degisim- alışkanlıklar.

 

PSIKOLOJIK: ( + ) Gelismis annelik duygusu- evcimen- baskalari için endişelenen- hareketlilik- degiskenlik- uyumluluk- sekilendirme- ( - ) Düsünce yorgunlugu. Bastırılmış annelik duygusu- rahatlik- etkilenebilme- moral degiskenligi- alışkanlıklara bağımlılık- yalan- zalim anne.

 

BIYOLOJIK: Disi prensibin üretkenligi ve verimliligi- dogurganlik- vücut sıvıları- kan serumu- lenfler- mide- sindirim sistemi- beyincik- mukoza zari- ruhsal varlık- ( kadında sağ göz, erkekte sol göz ).

 

SOSYOLOJIK: Anne- es- kadin- aile- halk- denizciler- tıp ile uğrasan kimseler- fazla duygusal kimseler- değisik yaşamları olan kimseler.

 

ETKILER: ( + ) İyi bir anne- kendini mekana bagli hissetme-başkaları için enselenme- sekilendirme prensibini iyi kullanabilme- uyumlu davranislar ve düsünceler besleme- sosyolojik prensiplerde içgüdüleri dogru kullanabilme yetenegi- üretkenlige elverisli kadin. ( - ) Zalim olabilen anne- rahatlik ve yüzeysellik egilimi- aliskanliklardan vazgeçememe- moral degisikligi içinde olmak- yogun duygusallik- Degisik yasam sürme istegi- kisa süreli hastaliklar- sindirim sistemi rahatsizliklari- geçici uyusmalar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

  • Benzer Konular

    • Ayın Özellikleri Maddeler Halinde...

      AY   1. Yer’in uydusu ve ona en yakın gök cismidir.   2. Büyüklüğü Yer’in 50′de biri kadardır.   3. Hem Yer’in çevresinde hem de kendi çevresinde dolanır. Aynı zamanda Yer’le birlikte Güneş’in çevresinde dolanır. Böylece, üç tür hareketi vardır.   4. Yer çevresindeki bir dolanımmı 29,5 günde tamamlar.   5. Yüzeyi; kraterler, alçak düzlükler, sırtlar, çukurluklar ve sıradağlarla kaplıdır.   6. Ay’daki kayaçlar, yeryüzünde bulunanlardan farklı değildir.   7. Yüzeyinin engebeli oluşu

      , Yer: Ansiklopedi

×
×
  • Yeni Oluştur...