Jump to content

Jüpiter'in Özellikleri


Guest Model
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Gençliğin öfke ve şiddetin uzaklaştırıldığı akıl ve irade adamı, bu kişi gerçekten kendine hakimdir. Jüpiter sakin ve metodik hareket eder ve dünyadan on iki kez daha yavaştır. Bir turunu tamamlaması, tam olarak 11 yıl, 10 ay ve 17 gün alır. Majide Jüpiter etkisi onur ve şöhret kazandırır ve ancak istisnai hallerde kullanılır.

 

Jüpiter'in rengi metalik mavidir. Toplumu bir arada tutan ortak değerleri, gelenekleri, din, hukuk ve felsefesi, bunlara ilişkin eğitim kurumları zenginliği, finansal faaliyetleri ifade eder. Jüpiter, İyilik, adalet ve dinsellik ile para demektir. Maddi bolluğu gösterir. Bankacı, politikacı, tüccar, hukukçu, din adamı, seyyah, kaşif, felsefeci, öğretmen, sosyal yardımcı gibi mesleklerde basari verir. Jupiter, beklenmedik bir zamanda sansın dönmesi.

 

Nereden geldigi belli olmayan bir koruma. Jupiter felsefeyi ve manevi düsünceyi, hukuku ve mahkemeleri, yüksek öğrenimi ve soyut düsünceyi yönetir. Hakikat arayısını temsil eder ve bu anlamda daha büyük bir düzenle, daha büyük bir hakikatle olan bağımızı simgeler. Jupiter sans demektir. Planetlerin en büyüğüdür. Genisleme, akıl, sağduyu, heves, iyimserlik, cömertlik, deneyim ile gelisme isteginin sembolüdür. Fırsat, ödüller, zenginlik, bereket, tolerans, merhamet, ahlak, inanç, adalet, güven, idealizm, ilham, sadakat, nese, savurganlık, tembellik, ukalalık,kibir ve fanatizmi temsil eder. Jüpiter verir, korur, yardım eder, büyütür, gururlandırır, cesaret verir, öğüt verir ve filozofça düşündürür. Fiziksel, ahlaksal ve düsünsel açidan büyütme enerjisine sahiptir. Herseyi gereginden fazla büyütebilir. Jüpiter Yay'in ve Balik'in yönetici planetidir. Yengeç'te güçlüdür. Yüzeysel akıl burcu Ikizler'de kısıtlanır. Basak'ta detaylara boğulur. Oglak'ta rahat degildir. Dogal evi 9. ev. Olgunlasma- genisleme- sans- talih- neselilik- ilerleme arzusu- felsefe, yüksek ögretim- mahkeme- adalet- güven duygusu- bademcikler- karaciger- hipofiz bezleri- dalak- kan degisimi.

 

PRENSIP: Genisleme- ögrenim- uyum- kanun- din- felsefe- büyük sans.

 

PSIKOLOJIK: ( + ) Yayılma arzusu- genisleme istegi- sahiplik- tatminkarlik- uyum- adalet anlayışı- iyimserlik- sosyal hisler- geleneksel ve dinsel konulara karsi anlayışlı- insaf- bonkörlük- yapici tutum. ( - ) Uyumlu olmayan- adaletsiz- sürtüsme hevesi- sosyal olmayan davranışlar- moralsizlik- fanatik tutumlar- maddi ağırlıklı- yemek yeme alışkanlığında aşırılık- fikri anlasmazliklar.

 

BIYOLOJIK: Organlar- kan- karaciger- sismanlik- safra- akciger- kaburga.

 

SOSYOLOJIK: Memurlar- resmi makam görevlileri- mahkeme- dini kurumlar- para ile ilgili kuruluslar- zengin kisiler- geleneksel ve dinsel saygınlığı olanlar- sansli kimseler.

 

ETKILER: ( + ) Ögrenme arzusu- meraklı yapı- çekici olmak- adaletli ve iyimser- sosyal yönden düsünceli- felsefik konulara egilimli- sansli- geleneksellige saygılı- uyumlu bir tutum sergilemek- çevreye açılma istegi- resmi makamlarla iyi iliskiler. ( - ) Aşırı geleneksel ve fanatik- sosyal olmaktan uzak- moralin ani inis ve çıkışları- hukuki yönden anlasmazliklarin yaşanması- maddi olmak- sürtüsme ve tartismalardan hoslanmak- aşırı tutuculuk- sismanlamaya müsait yapi- fazlasiyla seçici davranmak.

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...