Jump to content

Satürn'ün Özellikleri


Guest Model
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

İhtiyar, üzgün, ancak denetimli adam. Satürn'ün döngüsünü tamamlaması yaklaşık olarak 30 yıl alır ve etkisi altındakilere uzun, ancak ciddi hayatlar verir. Satürn kara maji uygulayanların en sevgili yıldızıdır.

 

Satürn'ün rengi kurşuni ya da metalik siyahtır. Disiplin ve düzen veren bütün sınırlayıcı, tutucu kurumlar, özgürlüğe getirilen sınırlamalar, sivil idari sistem, polis gibi kontrol edici güçler. Zorluklarla mücadele ve üzüntüler geçirmiş tecrübeli derin düşünceli bir kişinin karamsar bakışını gösterir. Disiplinli, sabırlı sorumlu olmayı öğretir. Sistematik, ekonomik ve pratik olan doğal bir organizatördür. Bilim adamı, yönetici, mühendis, matematikçi, çiftçi, inşaatçı, politikacı gibi mesleklerde başarı verir. Geleneksel olarak satürn en uğursuz gezegen olarak düşünülür. Cehennem. Şeytan. Yıkım. Satürn otoriteyle olan ilişkimizi temsil ettiğinden, babayı ya da ailedeki otoriter kişiyi temsil eder.

 

Satürn sınırlandırmanın ve bilinçlenmenin sembolüdür. Kişiliği dayanıklılık ve süreklilikle güçlendirir. Enerjiyi yönlendirir ve konsantrasyon sağlar. Satürn'le baş etmenin yolu disiplindir. Satürn dikkat, sınırlılık, ciddiyet ve kararlılık ister. Zaman, organizasyon, birleştirme, sağlamlaştırma, kristalize etme, varlığını koruma, hırs, sorumluluk, geleneksellik, karamsarlık ve azmi temsil eder. Kısıtlar, geciktirir, yasaklar, geliştirir ve derinleştirir.

 

Korku, endişe ve kuruntuya neden olur. Satürn Oğlak ve Kova'nın yönetici planetidir. Denge burcu Terazi'de güçlüdür. Yengeç ve Aslan'da rahat değildir. Atılgan Koç'la Satürn'ün tedbirli yaklaşımı bağdaşmaz. Doğal evi 10. ev. Konsantrasyon- disiplin- kısıtlama- sorumluluk- yaşlı kimseler- üzgün kimseler- cimrilik- donukluk- tutukluk- yaşlılık- iskelet sistemi- böbrek taşı- organ kaybı.

 

PRENSİP: Sorumluluk- disiplin- kısıtlama- konsantrasyon- sınırlandırma.

 

PSİKOLOJİK: (+) Konsantrasyon- sağlamlık- sebatkar-ciddi- derinlik- dikkat- tecrübe ile öğrenmek- tutumluluk- çalışkanlık. (-) Ruhsal kısıtlama- melankoli- içine kapanıklık- yalnızlık- uyumluluk eksikliği- hasis- güvensiz- geri çekilme- sınırlama isteğinde olmak.

 

BİYOLOJİK: İskelet sistemi- kemikler- sertleşme- taş oluşumu- organ kaybı- yaşlılık- eklemler- dalak- deri- dişler- ilik.

 

SOSYOLOJİK: Ağır çalışan kimseler- ruhsal tutuk ve üzgün kimseler- yaşlı insanlar- çiftçiler- baba- mülk sahibi kimseler.

 

ETKİLER: (+) Her hangi bir konuda sebatkar olabilen bir yapı, güçlü konsantrasyon yeteneği- tecrübelerin iyi kullanılması- ağır çalışma koşullarına dayanıklı olmak- tutumlu olmak- dikkatli ve ciddi davranışlar sergilemek- tecrübelerden gelebilecek avantajlar- güçlü iskelet yapısına ve dişlere sahip olmak. (-) Ruhsal yönden tutukluk- kendini geri çekme- yalnızlık duygusuna kapılmak- güvensizlik sergilemek- hasis olmak- uyumluluk eksikliği çekmek- tecrübe edinmekte zorlanmak- tecrübelerin yanlış kullanımı- konsantrasyon eksikliği- zayıf kemikler ve zayıf dişler.

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...