Jump to content

Şans Noktası


Guest Model
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Yükselen Burç +Ay-Güneş

 

Doğum haritasında bu noktanın özelliği, Güneş, Ay ve Yükselen burcun birbirleri ile en uyumlu, kişinin enerjisini en üstün biçimde kullanacağı nokta olmasıdır.

 

Şans noktası kişinin başarısı için en doğal çevreyi, o kişi için sevincin anlamının ne olduğunu gösterir. Bu nokta Güneş, Ay ve Yükselen burca bağlı olduğu için, doğum haritasında bu üç öğenin nasıl çalıştığı çok önemlidir. Bu öğeler olumsuz bakış açısı yapıyorsa, şans noktası bir sıkıntı noktasına dönüşebilir.

 

Şans noktasının bulunduğu burç,kişinin mutluluğa ulaşabilmek için enerjilerini akıtabileceği doğal yönü gösterir. Ev yerleşmesi de yol haritasına benzer, gitmek istenilen yere nasıl varılacağını gösterir.

 

Burçlar başarma gücünü, evler ise bu gücün nasıl kullanılacağını gösterir. Şans noktasını bulmak için doğum haritanızdaki güneşi yükselen burca getirdiğinizde, ayın yeni konumuna bakmak gerekir.

 

Şans Noktasının Gezegenlerle oluşturduğu açıların etkileri

 

(90 Derece)

Bu etki insanların sevincini yok etmez.Gerginlik yaratıp davranışlarına yön verir. Ağır hareket eden, sert etkili gezegenlerde bu açı oluşuyorsa istekleri geciktirir ya da yoluna engeller çıkarır. İyi etkili gezegenlerle bu açı oluşuyorsa istekler daha erken, daha kolay yollarla gerçekleşir. Sevince ulaşmak kolay ama sürdürmek zordur.

 

(180 Derece)

Şans noktasıyla bu açıyı oluşturan gezegenler bağımsız olarak çalışır. Sevince ulaşmaya engel olmaz ama bu kişi hep bir yere ya da bir kişiye ait olmuş duygusuna kapılır.

 

(0 Derece)

Şans noktasının kavuşum konumunda bulunduğu gezegen sevince ulaşmaya yardım eder. Kişi tüm enerjisini bir noktaya yöneltir ve onu kullanmayı öğrenerek mutluluğu bulur. Şans noktası ile kavuşum konumundaki gezegen nasıl bir mutluluk bulacağınızı gösterir. Sert etkili gezegenler bile mutluluk getirebilir. Şans noktası hiçbir gezegenle açı oluşturmuyorsa, en yakın gezegene bakılır. Sevince nasıl ulaşılacağı bu gezegenin oluşturduğu bakış açılarına bağlıdır

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

  • Benzer Konular

    • Şans Noktası

      Astroloji ile ilgilenenler şans noktasını duymuşlardır ancak konuyla ilgili kaynaklar dilimizde oldukça sınırlı. Gerçek anlamıyla bu nokta, formülünden de anlaşılacağı gibi, haritamızda Güneş, Ay ve yükselen burç derecesinin oluşturduğu ortak bir noktadır. Bir bakıma bu üç önemli faktörün bileşimini, optimum sonucunu gösterir gibidir. Çoğunluğun sandığı gibi piyangodan çıkan para değil, kişinin hayatında hangi alanlarda kazançlı çıkabileceğini anlatır. Ancak bu kazanç sadece parasal ya da maddi

      , Yer: Astroloji ve Burçlar

×
×
  • Yeni Oluştur...