Jump to content

Alo Fetva Hattına Gelen İlginç Sorular


Elzem
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Nevşehir İl Müftülüğü bünyesinde hizmet veren 'Alo Fetva' hattına vatandaşların ilettiği birbirinden ilginç sorular şaşırttı.

 

 

Nevşehir İl Müftülüğü bünyesinde hizmet veren 'Alo Fetva' hattına vatandaşların ilettiği birbirinden ilginç sorular şaşırttı.Alo Fetva hattını yılın 6 aylık döneminde 500 kişinin aradığını kaydeden Fatma Kasım, genellikle aile içi iletişim, evlilik, kürtaj, sosyal içerikli sorular, psikolojik ve kadınlarla ilgili fıkhi soruların yöneltildiğini söyledi.

 

Nevşehir İl Müftülüğü Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu Sorumlusu Din Hizmetleri Uzmanı Fatma Kasım, vatandaşların dini konularda merak ettikleri soruların aydınlatılması ve bunlar ile ilgili çözüm önerilerinin ortaya konulması amacıyla hizmet veren 'Alo Fetva' hattına en çok kadınların ilgi gösterdiğini belirtti.

 

Alo Fetva hattını yılın 6 aylık döneminde 500 kişinin aradığını kaydeden Fatma Kasım, genellikle aile içi iletişim, evlilik, kürtaj, sosyal içerikli sorular, psikolojik ve kadınlarla ilgili fıkhi soruların yöneltildiğini söyledi. Kasım, özellikle 18- 40 yaş arası kişilerin büyük ilgi gösterdiği Alo Fetva hattına, 'Cep telefonunda Kuran yüklüyken tuvalete gidilir mi?', 'Müslüman olmayan kişilere masaj yaptırmak günah mı?', 'Hamilelik döneminde saç kesilirse bebek kel olur mu?', 'Hamilelik döneminde saç boyanırsa bebek kırmızı saçlı doğarmış, doğru mu?' gibi birbirinden ilginç soruların yöneltildiğine dikkat çekti.

 

Uzman Fatma Kasım, şunları söyledi:

 

"Alo Fetva hattının telefonları hiç susmuyor. Nevşehir halkının ilgisi büyük. Kimi zaman bizleri hayrete düşüren telefonlar da alıyoruz. Sorulara doğru bir şekilde ve içtenlikle yanıt vermeye çalışıyorum fakat beni aşan durumlarda kişiyi Aile Danışma Merkezi'ne yönlendiriyorum. Yılın ilk altı aylık döneminde 500 soruya cevap verdik. 'Zengin bile olsa dula zekat verilir mi?' 'Kainat gerçekten altı günde mi yaratıldı?' 'Televizyon olan odada Kuran okunur mu?' gibi ilginç sorular da alıyoruz. Ancak halkımızın ilgisinden memnunuz."

 

haber365

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...