Jump to content

Zalimlere Karşı Etkili Olduğuna Şahit Oldum


indigo

Önerilen Mesajlar

Bugün sabahtan yazmıştım hangi modda başlığında, öyle bir canımı yaktılar ki aslında günlerdir seçme şansım olmadan bir duruma sürüklendim. herşeyi anlatamam ama uyardığıma rağmen kibirlenenler Hak yemekten korkmayanlara karşı ne yapsam acaba diye düşündüm. istesem haram yoldan küfür yoldan yapabilirdim bişeyler. Ama zalime zalimlik yapmak bana yakışmaz ahiretimi dünyamı satmam dedim sabır ettim. çok zordu alev alev içim yanarken yapabileceklerimi yapmamak. Yada muhitini basıp cinnet haliyle sabıka edinmemek.

 

Derken Esma-ül Hüsna'nın faziletleri geldi aklıma. Başka hayırlı isteklerim için çok faydalarını görmüştüm ama daha önce bu durum için denenemiştim uygulamasından korkardım ama aklıma gelen en doğru yol bu oldu. Allah'a havale ederek, aşşağıdaki uygulamayı yaptım Fatih camisinde öğle ile ikindi nazmaları arası bugün.

Tamamiyle inandım, tövbemi ettim haram yollara başvurmaktan korktum ve Allah'ın adaletine sığınarak tüm kalbimle inandım. (O kibirle küfre dalanların zenginliği ile istedigimi yaparım diyenlerin, Sizden büyük Allah var dediğimde Kabeye gitsen elim uzanır diyenlerin, nasıl hayat bu nasıl yaşar bunlar halen bu gamsızlıkla vicdansızlıkla diye düşünürken)

Ve şu an itibariyle öyle bir haber aldım ki (aslında üzülmedim dersem yalan olur) Karşımdakiler çok kötü halde ağlayamıyorlar bile. Ölenin ardından fatiha okunur tabiki okudum. Aynıyla vaki bizzati şahit oldum ki bu uygulamanın esrarı gerçekmiş. Nasıl birden acizleşiyorlarmış.(çünkü vakit namazlarından başka bir özel dua yada uygulama yapmadım)

 

Bu daha önce bir yerlerden kaydettiğim sayfayı olduğu gibi okudum peşpeşe kaç kere okuduğumu saymadım. sürekli okudum. ( önce tövbe istigfar sonra şükür ve fatiha, selavat ve niyet şeklinde) niyetim; "Ya Rab, bu kişilerin bana yaptığı haksızlık konusunda sana sığınırım ve havale ederim sen Alimsin , bilensin neye müstehak iseler tez vakitte karşılarına çıkar)

 

Ama lütfen iyi düşünüp karar verin gerçekten canınız yandıysa Allah hesabınızı bırakmıyor ama sakın değmeyecek kişiler için büyü yapmayın küfre düşmeyin yada CMUK'luk bişeye kalkışmayın. Sadece sakin olun bilirim çok zor ama Allah'a havale edin.

 

EL-MUCİB ;"Duaları kabul eden. "

 

Bu mübarek ism-i şerifin özellikleri:

-Bu mübarek ism-i şerifi "Yâ Müciybü" diye okumaya devam edenlerin dualarına çabuk cevap verilir.

-Bu ismin adedi (55)'tir. Dua eden bir kimse dua esnasında bu ism-i şerifi de zikrederse hemen duasına icabet edilir.

-Bir şeyden korkan kimse bu ism-i celili okursa Allah'ın koruması altında olur. Bu ism-i şerifi "Yâ Müciybü celle celâlühû" diye okumayı adet edinen dünya ve ahiret saadetini kazanır.Güneş doğarken bu mübarek ism-i şerifi hürmetle (55) defa okuyanın duası kabul olunur.

-Devamlı bu ism-i şerifi okuyanın, aleyhinde konuşanların dilleri, aleyhinde konuşmaz olur. zalim bir kimseye dua ederse Allah, zalimden intikamını alır.

 

EL-MÜNTEKİM : İntikam alan

 

Kulun, düşmanlarından intikam alması caizdir. Haklı olarak intikam alması gerektiğinde kesinlikle Allah'ın beklediği sınırların dışına çıkmamalıdır. Eğer bunu Allah için ve İslam'ın gerektirdiği şekilde ilahi bir cezayı uygulamak için yapıyorsa, bu fiiline karşılık Allah'tan sevap da alır.

 

فَانتَقَمْنَا مِنْهُمْ فَأَغْرَقْنَاهُمْ فِي الْيَمِّ بِأَنَّهُمْ كَذَّبُواْ بِآيَاتِنَا وَكَانُواْ عَنْهَا غَافِلِينَ

Fentekamnâ minhum fe agraknâhum fîl yemmi biennehum kezzebû bi âyâtinâ ve kânû anhâ gâfilîn(gâfilîne).

"Biz de âyetlerimizi yalanlamaları ve onlardan gafil kalmaları sebebiyle kendilerinden intikam aldık ve onları denizde boğduk."

araf suresi 136. Ayet

 

EL-MUKTEDİR : Kudret sahipleri üzerinde istediği gibi tasarruf eden, mutlak güç sahibi

 

EL-KAHHÂR ; "Kudretinin karşısında her şeyi aciz bırakan.”

 

“Her şeyi hükmüne itaat ettirebilen bir galibiyet ve hâkimiyet sahibi.”

“Düşmanlarını kahrederek zelil ve perişan hale getiren.”

Kahhâr ismi, insanı isyan ve günahtan men ederek Cehennem azabından uzaklaştırır. Mazlumları da hakkını çiğneyen ve kendilerine bir şey yapamadığı zalimlere azap edileceği müjdesi vererek, rahatlatır.

 

EL- HÂFID ; En yüce mertebeden en aşağı mertebeye indiren Allah demektir

. Bu adın düşmanları perişan etmeye, onların hilelerine karşı korunmaya karşı büyk bir etkisi vardır. Bu esmaya devam edenlerin düşmanları zelil ve perişan edilirler. Zalim, azgın merhametsiz kimselerden sakınmak, onların insanlara yapacakları kötülüklerden korunmak için Allah'ın bu yüce adını anmakta büyük sırlar gizlidir

 

El- HAKEM Hükmeden, hakkı yerine getiren

El- KÂBID Sıkan, Daraltan

Ed- DÂRR Elem ve zarar verecek şeyleri yaratan

El- ADL Çok Adaletli

El- MÜZİL Zillete düşüren, hor ve hakir eden

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu esmaları sayısız olarak ard arda okudun yani değil mi?

evet aynen sayfadaki yazılanları okudum sayısını bilmiyorum ama peş peşe öğle ile ikindi namazları arasında 10 esma 1 ayet.

 

"Dua mü'min'in silahıdır indigo..Allah(c.c) daima mü'min kulları ile birliktedir!!"

Evet kardeşim aslında uzun yazmamın sebebi de buydu Allah görüyor biliyor eğer havale edersek , kendi kücük nefisimizle kendi başımıza öfkemize yenik düşüp yanlış şeyler yapmazsak elbet Adaletini görüyoruz. Benim halimde tez oldu ama geç de olabilirdi sadece havale etmek ve inanmak gerek. şimdi üzülsem mi şükretsem mi bilemiyorum ama paylaşmak istedim. birisi hastanede birisi arabadan çıkamamış :( diğeri perişan saçlarını yoluyor dediler. Belki tevaffuk oldu belki Ahım tuttu(ben takva sahibi birisi de değilim oysa). Allah günahımı affetsin ama bu kadarını istememiştim doğrusu sadece vicdanlarının yükü altında ezilsinler demiştim. :(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

en doğrusu şükür namazı kılmak..sevinmek doğru olmaz aslında belki onlar için şu anda gözyaşı döken günahsız çocuklar vardır..

 

Allah(c.c) tüm inananları her türlü musibetlerden,fitnelerden,fesatlardan ve belalardan muhafaza eylesin!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

allah kötülerden ve kötülüklerden iyi kularını korusun eminim kardeşim sende böyle olmasını istememişindir üzücü bir durum allah islah eylesin eyer ölen varsa allah taksiratını af etsin

şu söz gedi aklıma alma mazlumun ahını cıkar aheste aheste

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...