Jump to content

Eşimi Çok Seviyorum Ama Bu Sevgimi Ona Göstermiyorum


ASİA

Önerilen Mesajlar

Yoksa siz de "Eşimi çok seviyorum; ama bu sevgimi ona göstermiyorum." diyen bireylerden misiniz? Şayet durum böyle ise okuyacağınız şeyler bu durumun değişmesine vesile olur.

 

Bireyin eşini gerçekten sevmesi çok önemli ve güzeldir. Ancak unutulmamalıdır ki; bu sevginin coşkunluğunu artıracak olan, sevginin, sevgi duyulan şahıs ile paylaşılmasıdır.

Çünkü; birey sevgisini muhatabına hissettirdikçe, bu sevgi karşı tarafa yansıyacak ve karşı tarafta da daha coşkun bir sevgi oluşturacaktır. Ve bu sevgi alışverişi sürdükçe bireylerin evlilikleri, sevgi yönü ile daha da kuvvetlenecektir.

Tabii buradan evlilik için tek önemli unsurun sevgi olduğu anlamı çıkarılmamalıdır. Ben burada sadece evlilikteki sevgi unsurunu ele aldım, yoksa saygı, güven, sadakat gibi birçok temel unsurun da göz ardı edilmemesi gerekir.

 

Peki sevgi nasıl hissettirilir? Hemen belirtelim ki, "ben içimden seviyorum." sözü kesinlikle eşiniz için tatmin edici değildir. Şayet eşiniz sevginizi fark edemiyorsa, bu sevgiye itimat da edemeyecektir. Sevginizi hissettirebilmenin en güzel yolu öncelikle eşinizi tanımadan geçer.

Eşiniz daha ziyade nelerden hoşlanır? Önce bunu belirlemelisiniz. Örneğin, kimi bireyler sevginin kendilerine sözel olarak ifade edilmesini, kimileri birtakım notlarla hissettirilmesini, kimileri davranışların bu konuda esas olduğunu ve kimileri ise hediyelerle sevginin hissettirilmesini isteyebilirler. Siz bu yöntemlerden birini veya kendinizce belirlediğiniz farklı yöntemleri kullanarak sevginizi gösterebilirsiniz. İsterseniz eşinizin istediği şekilde değil de, kendi tarzınızla sevginizi gösterin.

 

Burada önemli olan samimi ve doğal olmanızdır. Yaptığınız bu sevgi iletimi ise, başta eşinizin sevginize güvenmesini ve dolayısıyla size sevgi duyuyor olmaktan daha fazla memnun olmasına neden olacaktır.

Bunun dışında evdeki pozitif ortam artacak ve iletişiminize yansıyacaktır. Şayet çocuklarınız varsa, onların da bu sevgi ortamından fazlasıyla istifade edeceklerini unutmayın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

çok güzel paylaşımdı teşekkür ederiz. geçen gün küçük kızım benim taklidimi yapıyordu. telefonumu göğsüne bastırmış " öeleceğim ben bu adamın aşkından" diye evin içinde dolaşıyor. öyle fena ki bu cadı:) babasına telefonda "anneme aşık mısın " diyor. babası evet deyince de gün içersinde gördüğü herkese " babam anneme aşık" diye söylüyor:)

 

bir erkeğin çocuklarına verebileceği en güzel hediye annelerini çok sevmektir:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...