Jump to content

Masonluk Ve Yahudilik


yavin
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

MASONLUK ve YAHUDİLİK

 

Muharref Tevrat' ta Yahudi ırkının Dünya milletlerine yapması emredilen vahşet ve katliam şekilleri ayrıntılı bir şekilde belirtilirken, gizli, dikkat çekmeyecek yöntemler detaylı olarak anlatılmış çeşitli yollar gösterilmiştir. Bu yöntemler uygulandığında, milletler içten çökertilecek, ne hedef alınan milletler bunu farkedebilecek, ne de olayların arkasında bir Yahudi'nin ismi duyulacaktır.

 

Yalnız kendi ritülellerinde Yahudilikle ilişkileri anlaşılan MASONLUK Tevrat'ın telkinlerini aynen benimseyen, Yahudiliğin işte bu gizli kollarından biridir.

 

Masonlar Yahudi'lerle olan ilişkilerini gizli tutmayı lüzumlu görmektedirler; çünkü siyonizm ile aynı amacın güdüldüğünü anlatarak faaliyet göstermek yerine, yardım kuruluşlarını paravan yapıp hayırsever kişiler görünümü altında bu amaca hizmet etmek kendileri açısından daha verimli sonuçlar

doğurmaktadır.

 

Masonluk Yahudilik ile doğrudan alakalı olduğu için mason

mahfillerinde uygulanan törenler ve ritüeller, aynı zamanda mason düşünceleri tabiatıyla Tevrat'tan alınacaktır.

 

"Ritüellerimizde Tevrat'tan sayısız mevcuttur" (Mimar Sinan-1983, Sayı:47, Sayfa:39)

 

Ve kral Salamon gönderip Sûr'dan Hiram'ı getirtti. Naftoli sıptından dul bir kadının oğlu idi. Ve babası Sûr'lu bir adamdı. Tunç işçisi idi. Hiram bütün tunç işleri işlemekte hikmetle ve anlayış ve hünerle dolu idi. Ve Salamon gelip bütün onun işlerini yaptı.

Hiram Usta'nın hikayesi yukarıda ki Tevrat ayetleri ile başlamaktadır.

 

Hiram efsanesi bir rittir ve tekrisin vereceği bütün ilkeleri de kapsamaktadır. Adayın yaşadığı ve bizzat hiramı temsil ettiği Hiram efsanesi tekris töreni sembolik bir oyundur. (Çırak, Kalfa, Usta-S:102) Zaten masonluk mutlak hakikatin ancak bu ihata ve sezişlere ve bizzat tekamül etme neticesinde

yaşanabilecek bir sırdır. Bu sır mühr-ü süleyman' ın iç dıl'ında ne güzel resm ve remz edilmiştir. Birbirine irca etmek suretiyle mütemadi bir devrin sayrureti Hiram'da en mükemmel şeklini bulur. (TÜRK MASON DERGİSİ-Ocak 1951

S.1, Sf:22)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

  • Benzer Konular

    • Masonluk , Illimunati ve Yahudilik

      • Masonlar'ın Tarihi ; • 1090......Sion Tapınağı Tarikatı'nın Kuruluşu • 1099......Haçlılar'ın Kudüs'ü Alması Ve Katliam Yapması • 1127......Aziz Barnard'ın Templar Tarikatı'nı Düzene Sokması • 1139......Papa 2. Innocent'in Templar Tarikatı'na Özel İmtiyazlar Tanıması • 1187......Kudüs'ün Türkler Tarafından Geri Alınması, Papa 3. Urben'in Felçten Ölmesi • 1188......Sion Ve Templar Tarikatlerinin Ayrılması; Ormus Tarikati'nın Ortaya Çıkması • 1208......Katar Katliamının Başlaması • 1291..

      , Yer: Gizemli Kültler ve Cemiyetler

×
×
  • Yeni Oluştur...