Jump to content

Facebook Partileri Almanya'yı Karıştırdı


Guest apocalypse

Önerilen Mesajlar

Sosyal ağlarda örgütlenerek gerçekleştirilen büyük partilerde çılgınlık üst seviyede. Eyaletler önlem alma peşinde.

Facebook bugünlerde Alman yetkililerin başını ağrıtıyor. Sıkıntının nedeni Facebook üzerinden oragnize edilerek yüzlerce kişinin katılımıyla yapılan partiler.

Facebook'ta açılan davet sayfalarıyla binlerce kişiye duyurabilen partiler ülkeyi karıştırmış durumda. Binlerce kişinin bu davet sayfaları üzerinden haberleşerek belirli bir yerde toplanmasının güvenlik sorunu yarattığını savunan bazı politikacılar, devletin önlem almasını istiyor.

110705facebookpartiwidec-1.jpg

Hatta Aşağı Saksonya eyaleti İçişleri Bakanı Uwe Schünemann, Facebook partilerinin yasaklanmasını istedi. Bakan, "kamu düzeni tehlikedeyse zamanında önlem alınması gerekir" dedi. Bavyera eyaleti İçişleri Bakanı da parti katılımcılarının genelde tek amacının etrafa zarar vermek olduğu görüşünde.

Yasağa karşı olan politikacılarsa, futbol maçlarında da olaylar çıktığını ancak kimsenin maçların yasaklanmasını istemediğine dikkat çekiyor. En son Hamburg kentindegeçen ay, Facebook üzerinden davet yapılan bir doğum günü partisine binlerce kişi katılmıştı.

Alman Thessa, daveti yanlışlıkla herkese açık bırakınca doğum gününe çok sayıda davetsiz misafir katılmış, parti sırasında çıkan olaylarda 11 kişi gözaltına alınmıştı.

bilim.org

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...