Jump to content

Astral Sözlük


Guest natilyus81

Önerilen Mesajlar

Akaşik Kayıtlar:Akaşik kayıtlar zamanın başından sonuna kadar insanoğluyla ilgili her bilgiyi içeren bir koleksiyon ya da depodur.Bu kayıtların astral alemin,astral ışık olarak bilinen bir bölgesinde bulunduğuna inanılır.

Astral:Astra terimi 'yıldızla ilgili' anlamına gelen Yunanca bir sözcükten gelmektedir.Orjinalinde Yunan tanrılarının ikametgahlarının yerlerini anlatmaktadır.

Astral Beden:Astral beden,fizik bedenin çok daha ince titreşimlerden oluşmuş bir kopyasıdır.Astral planda seyahat etmek için bir araç olarak kullanılır.

Astral Duble:Astral Beden'in diğer adıdır.

Astral Işık:Astral ışık astral düzlemde akaşik kayıtların bulunduğu bölgedir.Adını geçmiş,şimdi, ve geleceğin birbirine karışmasıyla oluşan yüksek enerjititreşimlerinden alır.

Astral Plan:Astral plan,fizik dünyamızı yansıtan,ama daha titreşimsel bir seviyede işleyen paralel bir dünyadır.Astral plan yedi alt seviyeden oluşur:

1.Ruh reenkarne olmak ya da daha yüksek bir seviyeye ge.mek için astral plandan ayrıldığında astral bedenin çözüldüğü yer olan Astral Mezarlık.

2.Ruh ayrıldıktan sonra ve Astral mezarlığa düşmeden önce astral bedenin geçici evi olan Astral Kabuk.

3.En fazla yozlaşmış ve baştan çıkmış ruhların yeri olan Astral Cehennem.

4.Ruhların fiziksel ölümden sonra bir süre dinlenip astral plandaki yeni konumları için hazırlandıkları Uyuma Bölgeleri.

5.Fizik dünyada oldukları sırada yaratıcı ya da entelektüel bir proje tamamlayamamış olan astral bedenlerinin yeri olan Entelektüel seviye.

6Büyük zaferlerini yeniden canlandıran ve yeniden yaşayan kahramanların yeri olan Kahramanlar seviyesi.

7.Her dinden,dini liderlerin ve mistiklerin yeri olan Mistik seviye.

Astral Projeksiyon:Astral projeksiyon astral bedenin fiziki bedenden ayırma ya da projekte etme ve bunu astral planda seyahat yapmak için kullanma yeteneğidir.

Astral Seyahat:Fizik beden geride kalırken,Astral beden ile astral planda gezinme yeteneğidir.

Bilokasyon:Bilokasyon aynı anda iki farklı yerde bulunma yeteneğidir.Fizik beden başka yerdeyken astral beden başka yerde kendini görünür hale getirebilir.

Şakralar:Şakralar,insanın enerji alanında başın tepesiyle omurganın kökü arasında yedi enerji merkezidir.Chakra sözcüğü Sanskritçe bir sözcük olup 'çark' anlamına gelir;bu da yerinde bir ifadedir çünkü şakralar normal olrak dönen enerji daireleri biçiminde görülür.Bu sözcük aynı zamanda 'açan çiçek' anlamına da gelir;şakraların çoğu kez lotus çiçekleri şeklinde resmedilmesinin nedeni budur.

Deja vueja vu kelime olarak 'önceden görmüştüm' anlamına gelir.Yeni bir durumu sanki daha önce olmuş gibi algılama deneyimidir.

Doppelgangeroppelganger bir insanın dublesidir ve fizik beden beklenmedik bir şekilde astral bedenle karşılaştığında meydana gelir.Bu olgunun doğru adı otoskopidir.

Varlık:Varlık,astral planda yaşar.Dolayısıyla bir astral bedeni vardır ama fizik bedeni yoktur.

Eterik Duble:Astral Beden'in diğer adıdır.

Hipnogojik Durum:Hipnogojik durum uykuya dalmadan hemen önce görülen uykulu,hipnoz benzeri durumdur.

Kundalini:Kundalini,Kök şakrada saklı olarak bulunan enerji akımıdır.Kundakini Yoğa (orjinalde Laya Yoga olarak bilinir) ya da meditasyon teknikleri kullanarak bu enerji tüm şakralara enerji kazandırmak için kullanılabilir.Kundalini çoğunlukla bir Ligam'a diklemesine üç buçuk kez kıvrılmış bir yılan olarak resmedilir.

Lüsid Rüya:Lüsid rüya kişinin kontrol edebildiği ve yönlendirebildiği rüyadır.Kişi rüya görmekte olduğunun farkındadır ama uyanmaz.Bu terim 1913 yılında Dr.Frederick Van Eeden tarafından türetilmiştir.

Ölüme Yakın Deneyim (ÖYD):Ölüme yakın deneyim kişi ölümün gelmek üzere olduğunu hissettiğinde ve bilincin,fizik bedenden ayrılır gibi olduğu bir durum yaşadığında meydana gelir.

Beden Dışı Deneyim (BDD):Beden dışı deneyim,kişinin astral bedeni,fizik bedeni terk ettiğinde ve astral planda seyahat ettiğinde yaşadığı deneyimdir.

Parapsikolog:Psişik olguların incelenmesi konusunda uzmanlaşmış bilim adamalrına verilen addır.

Psişik Korunma:Psişik korunma herhangi bir psişik çalışmaya başlamadan önce yapılan bir dizi etkinlik ya da ritüelden meydana gelir.Kişiyi herhangi bir dış etkiye karşı korumak için yapılır.

Hızlı Göz Hareketleri (REM): Hızlı göz hareketleri,kişi uyurken,bir geceden bir kaç kez,beş ila altmış dakikalık süreler halinde meydana gelir.Bunlar kişi rüya görürken oluşur.Bu fikri test etmek için,uyuyan kişinin bir REM dönemi süresince ya da bu dönemin hemen ardından uyandırılır ve sorular sorulur.Bu sırada uyanan kişiler rüyalarını oldukça ayrıntılı bir şekilde hatırlayabilmektedirler.Diğer zamanlarda uyandıkalrında ise ya hiçbir rüyayı hatırlayamazlar ya da bu rüyaları belirsiz,kısa düşünceler olarak görürler.

Uzaktan Görme:Uzaktan görme,1972 yılında,Srı'daki araştırmacı bilim adamları tarafından,kişilerin psişik olarak denet yerinden uzaktaki başka yerlerde olup bitenleri duyumsaya bildiği deneyleri anlatmak için türetilmiştir.

Gümüş Kordon:Kişi astral seyahat yaparken fizik ve astral bedenleri birbirine bağlayan bir enerji kordonu ya da hattı.

Teleportasyon:Teleportasyon bir kişi ya da nesnenin bir yerden başka bir yere ani nakli.

___________

ALINTIDIR

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Benzer Konular

  • Astral Seyahatle Uçulur mu?..

   Astral seyahatle uçulur mu? Astral seyahat, özellikle ezoterik ve New Age çevrelerinde, astral ya da esiri beden dedikleri fiziki olmayan bir bedenin fizik vücudu terk edip evrende bilinçli bir şekilde serbest olarak dolaşmasına verilen isimdir. Astral projeksiyon ismi ile de bilinir. Astral seyahat hakkında bilmediklerimizi Prof. Dr. Caner Taslaman ve Dr. Enis Doko yazdı. Belli miktar paralar karşılığında size astral seyahat yapmayı öğretmeyi söz veren kurs ya da hocalara, eğitim

   , Yer: Astral Seyahat

  • Astral Seyahat Çok Tehlikeli Bir İştir İnanmıyorsanız Girip Bakın.

   Şimdi size astral seyahatin tehlikelerini yazıcam bunları okuduktan sonra bakalım astral seyahati denemeye cesaret ediceniz mi?   Şimdi Konuya geçelim. Astral Seyahat ruhun bedenden çıkıp gezmesidir. Tehlikeleri şunlardır: 1)Astral Seyahati yapma süresi kişinin ciğer kapasitesine göre değişir çünkü astral seyahat yapan kişi nefesini tutar.Ruh bedenden ayrılınca vücut nefes almayı bırakır.O yüzden en normali 1 dakikadır. 2)Astral seyahatte ruh bedenden çıkınca ruh cinleri görebilir ve cinle

   , Yer: Astral Seyahat

  • İstem Dışı Astral Seyahat Yapıyorum Sanırım Yardım Edin

   Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım. Astral seyahati yeni yeni duyuyorum. Açıkçası hiç de yapmaya çalışmadım korktum biraz sanırım. Ama şöyle bir durumum var benim. Yaklaşık 2 yıldır uykuya dalacağım sırada bir anda kendimi uyanık buluyorum kalp ritmlerim hızlanıyor vücudum ağırlaşıyor karıncalanıyor, sanki ruhum beni terk etmeye çalışıyor gibi sanki içimden çıkıyormuş gibi oluyordum ve çok korkuyordum. Ve bu sene tam bunları atlattım derken...Sanırım ben istemsiz olarak astral seyahat yap

   , Yer: Astral Seyahat

×
×
 • Yeni Oluştur...