Jump to content

Atık Ruh'a


Guest ukahey
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Zafer kahkahaları geliyordu uzaklardan o çirkin kulağıma, sadece gülümsedim kulağıma giren izinsiz kahkahalara karşılık. Sağlamdı gülümsemelerim, desibeli yüksek aciz kahkahalar karşısında. Sade bir gülümseme sadece.

Savaşlar kazanılabilirdi çeşitli oyunlar sayesinde. Ama önce şu sorulmalıydı bence, savaşmaya değer miydi bu zafer veya düşman farkında olmadığında bu bir savaş mıydı?

Basit olmak kolaydı zaten ama zor olan basitliğin vicdanı ve insanlığı yenip, insanlık etiğine karşı gelmesiydi. Etik olmak zaten rakibe göre günü kurtarmaktı. Olmayan vicdan zaten olmayacaktı düşük IQ seviyelerinde. Başkalarının gözünde kendini küçültmek, yenilen düşmanı devleştirirdi oysa. Ama ne yazık ki farkında değildi... O aciz zafer kahkahalarıyla günü kurtarırdı hep. Kurtarılan gün doğan güneşle birlikte gelen kaybedilmiş bir 24 saate eşitti. Ama zafer sahibi acınası durumunu gizlemek için inatla daha yüksek sesle kahkaha atmaya çalışıyordu. O kadar güçlü kahkahalar atıyordu ki herkesin duyması için, rahatsızlık vermeye başlıyordu suçsuz insanlara. Onları suça doğru itiyordu kahkahalar... Ama hiçbir zaman değmezdi.

Zaten kaybedip gitmiştim, suçsuz insanlar rahatsız olmuş, yüzünü görmek istememişti. Zaferiyle baş başa kalmıştı en sonunda. Zafer yalnızlıktı onun için, küflü evinde kocaman bir yalnızlık kaşıkçı elması gibi parlıyordu gözünde. Elmaslara alışıktı saraylı pörtlek gözleri.

Evet, kaybetmiştim bu komik savaşı, ama hiçbir şey yapmadığım halde bana oynanan bu Ali Cengiz oyunu bir şey fark ettirmişti bana. Dost olarak bildiğim düşmanlar benden korkuyordu, oturduğum yerden ürkütebiliyordum onları. Benim için zahmete girip o kuş beyinlerini zorlamaları ve bana özel aciz alt ediş planları yapmaları bana güç veriyordu aslında. Komikti her şey acılı kahkahalar karşısında. Sadece gülümsedim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...