Jump to content

Etekli Futbolcular Sahada!


Şirine
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Medya ilginç haber bulma konusunda sıkıntı yaşamıyor anlaşılan =) Bu takımın teknik direktörü olmak isteyen kaç kişi var? Lütfen sıraya girin! =)

52eteklifutbolcular1-1.jpg

Futbol özellikle ülkemizde bir tutku hatta yaşam biçimi... Futbol yüzünden yaşananları biliyoruz, görüyoruz... Bu takım ülkemizde olsaydı neler olurdu diye düşünmenizi öncelikle rica ediyorum sizden =)

Ülkemizde bayan futbolu zaten gelişmedi pek, duyulmadı gibi de... Son zamanlarda facebook sayesinde trabzonspor'un bayan takımını takip etme şansım oluyor ama sadece haber ekranımda gözüktüğü an... Onun dışında açıkcası canlı canlı bir bayan takımının maçlarını daha önce izlemedim; fakat bir ara ünlü bir video vardı: hatırlarsınız belki de, taç atışını takla atarak atan bir bayan vardı... O yüzden bir dünya kupasını izlemiştim bayanların =) Yani anlayacağınız bayan futbol takımlarının izlenmesi için biraz daha zaman geçmeli ya da....

Evet, ya da böyle bir takım kurulmalı!

Bu resimde gördüğünüz takım Hollanda AMATÖR KÜME takımı... Zaten kıyafetlerinden de anlayacaksınız profesyonel olamadılar daha =)))

53eteklifutbolcular2-1.jpg

Takımın durumundan bahsedecek olursak, tüm maçlarına genel kanının aksine gördüğünüz gibi bu formalarla çıkıyor. Yeni bir takım [kuruluş: 2008]. Fakat açmış oldukları web sitesi reuters haber ajansının haberine göre yüz binlerce kişi tarafından tıklanılmış ki takım kaptanı da bu " forma açılımı " konusunun kendileri açısından iyi bir pazarlama ve tanıtım unsuru olduğunun farkında olduğunu söylemiş haberde... Yani ne yaptıklarının farkında olan bir takım ve genel ezberi bozmaları açısından zaten ilginç bir durum =)

FİFA kurallarından haberdar olanlar bu açılımın kurallara aykırı olduğunu bilirler; çünkü sahaya şort ile çıkmak zorunda her takım... Buna da eteklerinin altına giydikleri daracık, kısacık, bezi yetmemiş şortları giyerek çözüm bulmuşlar ve bunu etek ile entegre ederek kendi çaplarında yeni bir moda tasarımı buldular diyelim...

Neyse ki bu haberi okuyan ben ve benim gibiler neden okuduklarının farkındadırlar; çünkü bu yaptıkları açılımın adına " spor " diyorlar; aynen sinema oyuncularının " ben sinema için soyunurum , her şeyi yaparım " demesi gibi bir şey herhalde...

Bu yaptıkları doğru mu? Orasını bilemem, çünkü kendi vucütlarını nasıl kullanacaklarına kendileri karar veriyor ki cezasını da ben çekecek değilim =) Fakat bayan futbolunun ilgi çekmesi açısından düşünürsek, gayet başarılı bir çalışma olduğu kesin.

Ve son: haber metninin altında google translate ile çevirip anladığım kadarıyla şu yazıyor " Almanya'daki erkeklerin %83 ü bayanların etek ile maçlara çıkması düşüncesinde "

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...