Jump to content

Günde 6 Saatten Fazla Oturmayın!


tiniminihanım
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Amerika'da yapılan bir araştırma gününü 6 saatten daha fazla oturarak geçiren insanların ölüm riskinin yüzde 20 ile yüzde 40 oranında artığını ortaya çıkardı.

 

Günün 4 saatten fazlasını TV ya da bilgisayar karşısında oturarak geçiren kişilerin kalp rahatsızlıklarından ölme ihtimalinin yüksek olduğu bildirildi.

 

Yapılan bir araştırmaya göre, televizyon izlemenin yanı sıra bilgisayar başında ya da sırada dört saatten fazla oturmak kalp rahatsızlığı riskini yüzde 80 oranında artırıyor. Haftada birkaç saat yapılan egzersizlerin bu riski azaltmadığını belirten uzmanlar, bu ve buna bağlı sorunların çözümünün hareket etmekten geçtiğini bildirdi.

 

Ofiste oturulan süre boyunca, saat başı ortalama 5 dakika ayakta durmaya özen gösterilmesi gerektiğini kaydeden uzmanlar, sadece ayakta durarak oturulandan 3 katı fazla kalori yakılacağını kaydettiler. Büro ortamında çalışmak durumunda olanların şeker ve yağ alımını sınırlaması gerektiğini ifade eden uzmanlar, fazla yağın eklemlerin etrafında birikerek hareket kısıtlılığına neden olabileceğini söyledi.

 

Sağlık Haber..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...