Jump to content

Büyükada New York Times'da


Elzem
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Büyükada New York Times'ta...

Dünyanın saygın gazetelerinden New York Times'ın gezi eki, Büyükada'yı ön sayfasına taşıdı ve üç tam sayfa ayırdı.

 

Sudan Ucuza Terleme Tedavisi!

Dünyanın saygın gazetelerinden New York Times'ın gezi eki, Büyükada'yı ön sayfasına taşıdı ve üç tam sayfa ayırdı.

 

Gazetenin hafta sonları çıkan gezi eki Liesl Schillinger tarafından kaleme alınan yazıda, Büyükada'nın konakları, köşkleri, kiliseleri, atlı arabalarıyla adeta Osmanlı döneminin yaşayan bir modeli olduğu belirtildi.

 

İstanbul'dan sadece 1 saatlik uzaklıkta olan Büyükada'da sessiz ve sakin sokaklarda faytonların seslerinin yankılandığını ve zamanın adeta durduğunu yazan Schillinger, Büyükada'nın insana 21'nci yüzyılın hatta 20'nci yüzyılın henüz uğramadığı hissini verdiğini ifade etti.

 

Adanın tarihçesiyle ilgili detaylı bilgilerin yer aldığı yazıda, uzun yıllar pek fazla rağbet görmeyen Büyükada'ya son 10 yılda ilginin yeniden arttığı, eski İstanbullu ailelerin bazılarının yazlık evlerine geri döndüğü, zengin yatırımcıların eski evleri onardığı, akademisyenler, sanatçılar, yazarlar ve yabancılardan oluşan bir kesimin de modern hayattan kaçmak için Büyükada'ya geldiği belirtildi.

 

"Zaman Kapsülü"

 

Biri kısa biri uzun olmak üzere iki kez geldiği Büyükada'yı ''zaman kapsülüne'' benzeten yazar, Büyükada'da çekilen pek çok fotoğrafa da yer verdiği yazısında, Büyükada'ya İstanbul'dan nasıl gelineceği, adada nerelerde kalınabileceği, nerelerde yemek yenilebileceği, nerelerde denize girilebileceği hakkında okuyuculara detaylı bilgiler de verdi.

 

haberler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Büyükada anlatılmaz yaşanır çocukluğum ve ergenliğim orda geçti son zamanlarda kıro artışı söz konusu ama her haliyle çok güzel adalar.

 

kesinlikle katılıyorum,benim de amcam orda oturuyor,çocukluğum orda geçti,ailenin en büyüğü olması sebebiyle bayramlarda orda toplanırdık,nasıl güzel günlerdi,şimdi bile vapurdan iner inmez o havayı hissediyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...