Jump to content

Basbakandan 13 Sehid Yorumu


Guest Turkcu

Önerilen Mesajlar

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır’da teröristlere karşı yürütülen operasyonda 13 askerin şehit düşmesi ve 7 askerin yaralanması nedeniyle Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner’e bir başsağlığı iletisi gönderdi.

 

Başbakan mesajında, "Türkiye, demokrasiden, hukuktan ve kardeşlikten asla taviz vermeden, terörün de, onun gerisindeki güçlerin de üstesinden gelmeyi başaracaktır. Şehitlerimizin acısı yüreklerimizi dağlarken, terörle mücadele konusundaki kararlılığımızı da güçlendirmektedir" dedi.

 

Başbakan Erdoğan’ın iletisi şu şekilde:

 

“Diyarbakır’da teröristlere karşı yürütülen operasyonda 13 askerimizin şehit düşmesi ve 7 askerimizin yaralanması milletçe hepimizde derin bir teessür ve üzüntüye neden olmuştur.

 

Ülkemizin bekası ve milletimizin huzuru için canlarını vererek şehitlik mertebesine ulaşan askerlerimizin, yine bu uğurda gece-gündüz mücadele veren güvenlik güçlerimizin fedakârlıkları her türlü takdirin üzerindedir.

 

Bu eylemlerin ve arkasındaki güçlerin amacı apaçık ortadadır. Türkiye cumhuriyeti, diğer bütün sıkıntıları gibi, terör sorununun da üstesinden gelecek güce ve kararlılığa sahiptir.

 

Türkiye, demokrasiden, hukuktan ve kardeşlikten asla taviz vermeden, terörün de, onun gerisindeki güçlerin de üstesinden gelmeyi başaracaktır. Şehitlerimizin acısı yüreklerimizi dağlarken, terörle mücadele konusundaki kararlılığımızı da güçlendirmektedir.

 

Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar, milletimize ve de sizin şahsınızda Türk Silahlı Kuvvetlerimizin tüm mensuplarına başsağlığı diliyorum”

 

ASKERHABER / ANKARA

 

Bu Sehitlerimizin katili terorle savasmayip teroristle anlasmaya calisanlardir.Buyrun gorun eserinizi.Türk ordusunu bu hale dusurup askerini sehit ettirenler tarih karsisinda yargilanacaklardir.Kosaner pasa egr pasaysan askerlerini koru eger degilsen bu isi birak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

şehitlerimize kelle dememiş allahtan

askerlik yan gelip yatma yeri değil ama meclis de sadece açılım gibi saçmalıkları üretme yeri değil.

gördük açılımın açılımını

allah şehitlerimizin ailelerine sabır versin, versinki bu acıya dayanabilsinler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fiili bir uygulamada bulunmayanlar alınarak yargılandılar.Yoksa düşüncelerini eyleme geçirmiş olanlar için böyle bir yaptırım olmadı.Kaldı ki daha sabah izledim sanırım 12 kişiydi teröristler pkkdan ayrılarak kamplardaki kötü uygulamalardan kaçtığını söylüyorlardı ve pkk içerisinde böyle çok insan olduğunu ama korkudan kaçamadıklarını belirtmişlerdi.AKP nin yaptığı bu uygulamada buna yönelik birşeydi.pkkya güç kaybettirip hem psikolojik hemde maddi güç olarak zayıflamasını sağlamaktı.Ben trt açılmasına sevindim.Neden biliyormusunuz.Çünkü doğuda hiç türkçe bilmeyen teyzeler amcalar var okumamışlar ve sadece kürtçe biliyorlar.Oradaki pkklılar onları rahatça kandırabiliyor.Trt seş vs. ile o insanlara ulaşarak beyinlerinin yıkanması azda olsa önlenmiş oldu.Çünkü kürtçe bilen hiçkimse gidipde onlara terör vs. anlatmaz.Onlar hazır yem gibi pkk tarafından kandırılıyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tarih boyunca savaş ve kan hiç durmadı, bunun milleti, ırkı, yaşı, cinsiyeti de yoktur çoğu zaman malesef! Bende savaşı, sıcak çatışmaları yaşamış biriyim! Bu olanları çok iyi anlıyorum... Şimdi sizin hümanist yada en azından savaş karşıtı biri olmanızda bir sorun yok ama savaş ne zaman durmuş ki, bundan sonra duracak!!??

 

Tek bir şeye karşıyım; türkler nasıl savaştıklarını tarihte bir çok defa göstermiştir, fakat allah kahretsin ki, 20 yaşında ki, savaş nedir bilmeyen çocuklarımızı, en fazla üç aylık komik bir savaş eğitimiyle operasyonlara gönderiyoruz! Evet dünya bizim ne olduğumu biliyor, bizim de hatırlayabilmemiz dileğiyle!!! :mad::(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

juan arkadaş yargılandılar demişsin nasıl bir yargıdır bu. madem bu kadar basit yargılanabiliniyor o zaman paşalar gazeteciler neden yıllardır yargılanamıyor.

daha bir saat önce 13 şehit vermişiz açılımı savunmayın. türkiye hiçbir döneminde bu kadar çok şehit vermemiştir.en azından şehitlerin ailelerinin acılarına hürmeten susun savunmayın

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...