Jump to content

Nefes / Osho


Sidre
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Nefesini biriktirirsen ölürsün; çünkü nefes bayatlar ve ölür. Canlılığını hayat kalitesini yitirir. Aynı şey aşk içinde geçerlidir. O da bir nevi nefes gibidir ve her an kendini tazeler.Bu yüzden kişi ne zaman sevme konusunda bir çıkmaza girip, nefes almayı keserse, hayat tamamen anlamını kaybedecektir. ve insanların başına gelen şey... budur; zihin o kadar ağır basıyor ki kalbi bile etkisi altına alıyor ve kalbi bile sahiplenici bir şeye çeviriyor.Kalp sahiplenmek nedir bilmez ama zihin onu da kirletiyor, zehirliyor.

Yani unutma ! Varoluşuna aşık ol ve bırak sevgin nefes almak gibi olsun. Nefes al nefes ver; ama bırakıp alıp verdiğin sevgi olsun.Git gide her nefeste sevgini o büyüsünü yaratman gerek.Senin meditasyonun bu olacak: nefes verirken sevgini varoluşa doğru akıtıyormuşsun gibi hisset; nefes alırken ise varoluş sevgini sana akıtıyor.

kısa süre sonra nefesinin niteliğinin değişmekte olduğunu göreceksin. O zaman daha önce bildiğin her şeyden tamamen farklı olmaya başlayacak. O sadece oksijenden ibaret değil; orada başka bir şey daha var; hayatın özü kendi Tanrısallığın orada yatıyor.Onu davet edersek nefesle birlikte ona takılıp gelecektir.

Bırak bu senin meditasyonun, senin tekniğin olsun.Sessizce oturarak, nefes alırken, içine sevgiyi çek. Bu sana heyecan verecek, Bir nevi içsel bir dansı hissetmeye başlayacaksın.

 

 

OSHO

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...