Jump to content

Duygusal Kararlılık.


Sidre
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Bu sabah ve bütün gün boyunca bilinçli bir şekilde yaşamımda daha fazla bulunmasını istediğim duygusal enerjiyi yaratmaya çabalayacağım. Sevgi, şefkat, mutluluk, kabullenme, teslimiyet… Arzuladığım duygunun ne olduğunun farkında olacağım ve bunu yaşamımdaki öncelikli konulardan biri haline getireceğim.

 

Ana Fikir

 

Duygusal enerjinizi kendiniz belirlersiniz. Yaşamınızı bilinçsiz şekilde sürdürmek ya da duygusal açıdan kararlı davranarak yaşamınızın denetimini elinize almak size kalmıştır. Örneğin mutluluğu düşünmeye başlayın ve bu sözcüğü gün içinde sık sık tekrarlayın. Yaşamınızı gözden geçirerek mutluluk enerjisini arttırmanın yollarını belirleyin. Bu işlemi sık sık, her seferinde güven, huzur, sevgi, minnet gibi farklı olumlu duygular kullanarak her gün gerçekleştirebilirsiniz. Yaptığınız her şeye bilinçli bir şekilde duygusal kararlılık katın.

 

Bir yerden bir yere gitmekten keyif almanın, stresli ortamlarda gevşemenin, yaşadığınız her güzel ana minnet duymanın yollarını bulmaya çabalayın. Kısa süre içinde olumlu duygularınızın arttığını, yaşam enerjinizin çok daha keyifli, huzurlu ve açık hale geldiğini göreceksiniz.

 

Duygusal Kararlılık Uygulamaları

 

1-Sabahları yataktan kalkmadan önce o gün hangi duyguyu deneyimlemek istediğinize karar verin. Birkaç dakika boyunca yaptığınız seçime dair meditasyon yapın ve bu seçiminizi güven, huzur, sevgi, direnç yüksek sesle dile getirin. Derin bir soluk alın ve bu enerjinin neler hissettirdiğini duyumsayın. Gün boyu bu duygusal deneyimi yaratacağınızı olumlayın.

 

2-Gün boyunca fırsat buldukça arzuladığınız duyguyu dile getirin ve yaşamınızdaki bu enerjiyi arttıracak davranışlar ve düşünceleri benimseyin. Bu niyeti sürekli tekrarladığınız bir şeyle örneğin su içmeyle bağlantılandırabilirsiniz.

 

Sudan her yudum alışınızda bu keyifli duyguyu düşünün ve enerjiyi tekrar duyumsayın. Soluklanın ve bu hissin içinizde büyümesine fırsat tanıyın.

 

Duygusal Kararlılık Olumlamaları

 

Farkında olduğum her şey gerçekliğimin bir parçası haline gelir. Arzuladığım nitelikler ve duygulara odaklanırım.

 

Bugün yaşamımdaki (buraya dilediğiniz enerjiyi koyun) enerjisi konusundaki farkındalığımı arttırmayı seçiyorum.

 

Her günümü keyif içinde geçirme ve yaşadığım anın tadını çıkarma niyetindeyim.

Yaşadığım deneyimlerin tadını çıkarma niyetindeyim. Kararlı ve amaçlı bir yaşamım var.smile-1.png)

 

 

.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...