Jump to content

Tulalip Microsoft’un ağzından kaçtı!


Guest apocalypse

Önerilen Mesajlar

Microsoft planlanan bir sosyal ağ projesini ağzından kaçırdı. Ortaya çıkan sırrı yetkililer her ne kadar 'Basit bir iç tasarım projesi' olarak adlandırsa da, servisin yeni bir sosyal ağ projesi olabileceği konuşuluyor.

Sır gibi saklanan proje Tulalip’in tanıtım sayfası, yanlışlıkla socl.com adlı internet sitesinde yayınlandı. Yapılan hatanın geçtiğimiz Perşembe günü farkına varılması üzerine, Microsoft projeyle ilgili iletiler yayınladı.

Açıklamalarda, Tulalip servisinin reklamının yanlışlıkla yapıldığı socl.com’ un, Microsoft Araştırma Ekibi tarafından geliştirilen bir iç tasarım projesi olduğu ve yanlışlıkla yayınlandığı belirtildi.

110718MicrosoftTulalipwidec-1.jpg

Microsoft gibi dev bir ismin sosyal ağ trendine kendini dahil etme ihtimalinin yüksekliği ise, “basit bir iç tasarım projesi” iddialarına inanılmasını güçleştiriyor. Konuyla ilgli bir iddiaya göre ise yapılan hata kasıtlı; Ağızdan kaçanlar da planlanmış bir piyasa yoklama stratejisi. Kafaları karıştıran diğer bir ayrıntı ise, Tulalip sayfasına ait alan adının ‘social’ın kısaltması olan Socl.com olarak alınması.

Socl.com’da yanlışlıkla açıklanan projenin kısa bir süre içinde geliştirilmesi ve hakkında resmi bir açıklama yapılması bekleniyor.

bilim.org

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...