Jump to content

'Bu davada sıkıntı var'


Guest apocalypse
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Telegol programında konuşan Ümit Karan'ın avukatı Ayhan Sağıroğlu, müvekkilinin suç örgütü üyesi olmakla gözaltına alındığını ancak şikecilik nedeniyle tutuklandığını belirtip, usulün yanlış yapıldığını savundu.

 

fft1mm1476122-1.jpg

Ümit Karan’ın avukatı Ayhan Sağıroğlu, Kanaltürk’te yayınlanan Telegol programında şike soruşturması kapsamında yürütülen davada usulen bir yanlışlık yapıldığını açıkladı. 6222 sayılı yasanın yürürlüğe giriş tarihi olan 14 Nisan’dan önce alınan dinleme kararlarının geçerliliğini yitirdiğini vurgulayan Sağıroğlu, “Yasada suç olmayan şeyi suç olarak sunamazsınız” dedi. Karan’ın şike yapmak suçuyla cezaevinde olduğunu ifade eden Sağıroğlu, “Şike suçlamasının yapıldığı Eskişehirspor-Fenerbahçe maçı 14 Nisan’dan önce oynandı. O tarihte 6222 sayılı yasa yok. Ancak bu tutuklamalar o yasa varsayılarak, yapılıyor. Yasada suç olmayan şeyi suç diye sunamazsınız. Müvekkilim, Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 220. maddesi uyarınca ‘çıkar amaçlı suç örgütü üyesi olmakla’ suçlanıyor. İnsanlar bu yüzden gözaltına alındılar, Cumhuriyet Savcılığı tarafından sevkedildiler. Ancak Ümit Karan şikecilikten dolayı tutuklandı. Dolayısıyla 2010 tarihinden itibaren alınan dinleme izinlerinin hepsini çöpe atacaksınız. Burada bir usulsüzlük var. Bunun üstünü kapatmak için belge ve fotoğraflar basına sızdırılıyor.

Üst mahkemeye itiraz ettik, tahliye bekliyoruz” dedi.

Yıldırım da benzer savunma yapmıştı

Aziz Yıldırım’ın avukatı aracılığıyla mahkemede yaptığı savunmada da benzer bir durumdan bahsedilmiş ve Fenerbahçe Başkanı’na çıkar amaçlı suç örgütü kurmaya dair hiçbir soru sorulmadığı ifade edilmişti.

fanatik

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...