Jump to content

Japon'lardan Klımalı Ceket


Güzide

Önerilen Mesajlar

Fukuşima nükleer santralinde meydana gelen kaza, Japonların bu yaz "klimalı ceketle" serinlemesine neden oluyor.

 

Havai gömleğinden ve bikiniden daha az "çekici" olsa da kazadan beri yetkililerin şirketlere elektrik tüketimini yüzde 15'e kadar azlatmaları talimatı "klimalı cekete" rağbeti artırdı.

 

Kısıtlamaya giden bazı şirketler, ışık ve teçhizatta tasarruf ve çalışma saatlerinde değişiklik yaparak talimata uymaya çalışırken, bazı şirketler çözümü çalışanlarına bu ilginç ceketi giydirmekte buldu.

 

Ceketin Üreticisi Hiroşi İçhigaya, "Bir yeri tamamen soğutmak gereksiz, insanların serinliği hissetmeleri önemli" diye konuştu.

 

Sony'de çalıştığı dönemde elektrikten tasarruf eden klima sistemi araştırırken bir cekete dışardaki havayı pompalayan iki küçük vantilatör yerleştiren eski mühendis Hiroşi İçhigaya, pille çalışan klimalı ceketin, kravatı ve ceketi çıkarmaktan çok daha etkili olduğunu vurguladı

 

İhlas

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Zeki Mürende bizi görecek mi:D:D

 

Bu japonlarr var yaaa Rabbimm bunları icat yapsın diye yaratmış! Beyinlerin içine klima istiyoruzz eyyy caponlarr!!! Ziraa aklı kıt bazı insanoğlunun sıcakta buharlaşan beyinlerinin ceremesini bizler çekiyoruz! :confused::P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...