Jump to content

Oyunlar "Ömrümüzü Yiyor"!


Guest apocalypse

Önerilen Mesajlar

Ömrümüzde kaç yıl oyun oynuyoruz?

 

Ortalama bir oyuncu, hayatının kaç yılını oyun oynayarak geçiriyor? İşte o inanılmaz süre...

 

Yaşları 18 ila 40 arasında değişen 1,452 oyun sever arasında yapılan araştırmaya göre; ortalama bir oyun sever hayatının 1,8 yılını oyun oynayarak harcıyor.

Araştırmaya göre, oyuncular ortalama 9,1 yaşında oyun oynamaya başlıyor. Haftada 9,2 saati oyun oynayarak geçiren bu ortalama oyuncular, bir yılda 478 saati ya da 19 günü oyun oynayarak harcıyor. Araştırma insanların ortalama 45 yaşında oyun oynamayı bıraktıklarını düşünüyor ve yıllık 19 gün 45 yaşına kadar 1,8 yıla denk geliyor.

Tabii özellikle World of Warcraft gibi internetten oynanan oyunlarda vakit geçirenler için bu sayı çok daha yukarılara çıkabilir. Pek tabii trafikte geçen zaman, uyku ya da iş yaparken harcanan zamanla beraber, insanların kendilerine kafalarını boşaltmak için ayıracakları ömürlerindeki 1,8 yıl çok mu? Bu sorunun cevabını sizlere bırakıyoruz.

 

veteknoloji

20110721081431_oyun.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

elbette insanız robot değiliz ve dinlenme ihtiyacımız olacaktır bu durumlarda dinlenmek ve iyi vakit geçirmek adına insan değişik şeylerle oyalanabilir ama bunu saplantı haline getirmek hastalık derecesine ilerletmek tüm hayatını oyunlara endekslemek insanı insan olma amacından uzaklaştırır...

çünkü hayat oyun değildir...çok ciddi gerçekleri vardır yaşamın ve yaşamanın...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim bi kız arkadaşım geçemediği gta san andreas bölümü için bana bi tepsi ıspanaklı börek yapmıştı!Benim ise tek yaptığım treni takip edip sonra adamı takip edip buluşma yerinde vurmamdı!:D

tatlı kazanç!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...