Jump to content

Kullanmadan Önce İyi Düşünün...


Renan

Önerilen Mesajlar

Bazı kişilerde fazla terleme görülüyor

 

“Terlemek insan vücudunun termoregülasyonunu yani vücut ısısının sabitliğini sağlayan çok önemli bir fizyolojik olaydır. İnsan vücudunda 24 saatte ortalama 100 ml. kadar terleme olur sıcak hava ve eforla birlikte ter miktarı 15-2 litreye kadar çıkabilir. Bazı kişilerde efor ve sıcak etkisi olmadan da fazla terleme görülebilir. Özellikle heyecanlı kişilik yapısı olan kimselerde bu durum sıkça görülür. En fazla ter bezi avuç içinde bulunur. Koltuk altı ve genital bölgedeki ter bezleri “apokrin bezler” olarak adlandırılır ve daha koyu kokulu bir ter salgılanır. Vücudun diğer bölgelerindeki ter bezlerine ise “ekrin bezler” denir ve daha az yoğun kokusuz ter salgılanır.

 

Ter önleyici kozmetik ürünler vücuttan toksik maddelerin atılımında sorun çıkarabilir

 

Apokrin bezlerin salgıladığı ter insan vücudundaki bakteriler tarafından fermente edilir ve ortaya çevreyi rahatsız edici bir koku çıkabilir. Özellikle sıcak havalarda ağır iş ve spor sonrası bu durumun olmasını engellemek için terlemeyi engelleyici ürünler sıkça kullanılmaktadır. Bu tip kozmetik ürünlerin çeşidi gittikçe artmaktadır ancak terlemeyi önlemenin de insan vücudu için önemli zararları vardır. Terlemek vücut ısısının korunmasında temel mekanizmadır ve çevre şartlarına karşı vücut ısısını korur soğutur. Terlemeyi önleyici ürünlerin kullanılması ile özellikle sıcak havalarda ve ağır egzersiz sırasında vücut ısısı artışı ve buna bağlı halsizlik kramp kas ağrısı gibi rahatsızlıklar görülebilir. Yine terleme sırasında ter bezleri böbrek gibi çalışarak bir tür boşaltım organı görevi de görürler. Üre tuz ve çeşitli toksinler ter bezleri ile vücut dışına atılarak kanın temizlenmesi sağlanır. Bol miktarda ve sık deodorant kullanımı sonucu vücudumuzdan deri yolu ile yapılan toksin atılımında aksama olabilir.

 

Pudralı deodorantlar vücutta sivilce nedeni olabilir

 

Özellikle katkılı ve pudralı ürünlerle ilgili önemli bir tehlike de bu tip ürünlerin koltuk altı ve genital bölgede ter ve yağ bezlerinin kanallarının ağızlarını tıkayarak geride birikim yapması ve yağ kistleri ile sivilcelenmenin artışıdır.

 

Su ve sabun en etkili çözüm

 

Doğal yollarla sık olarak uygun ph’da sabun ve su ile yapılan temizlik en fizyolojik ve sağlıklı olan temizliktir sentetik ürünlerden mümkün oldukça kaçınılmalıdır.”

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Botox terlemeyi 1 yıl durduruyor veya çok azaltıyor. hiç bir zararı yok, tavsiye ederim ama her doktora yaptırmayın sahte botox ilaçları dolaşıyor piyasada. çin botox ilacı varmış sadece 1 ay etki eden, sahte yani, araştırın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...