Jump to content

Fener'e Sert Cevap


Guest foenicumvulgare
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Guest foenicumvulgare

Bu fener çok ileri gidiyor düşür inşallah:D

Türkiye Futbol Federasyonu, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün dün yaptığı açıklamalara cevap verdi.

 

Yaşanan zorlu süreçte sıkıntılı günler geçiren Fenerbahçe Kulübü'nü ve diğer kulüpleri en iyi anlayan kurumun Türkiye Futbol Federasyonu olduğu kaydedilen açıklamada, “Ancak hatırlatmak isteriz ki, Fenerbahçe Spor Kulübü aynı süreçte TFF'ye, gösterdiği hassasiyetten dolayı teşekkür etmiş ve 11 Temmuz'daki Kulüpler Birliği'nde de Futbol Federasyonu'nun alacağı kararlara tam destek vereceğini beyan etmiştir. Bununla birlikte, Süper Kupa Finali'nin 31 Temmuz'da oynanmayacak olması, UEFA müsabakalarını ve hangi tarihte başlarsa başlasın Spor Toto Süper Lig takvimini kesinlikle etkilemeyecektir. Bu basit gerçek dikkate alındığında, yaşanan süreç içerisinde Süper Kupa'nın ertelenmesine karar verilmesinde art niyet aranması, kulüplerimizin göstermesi gereken hassasiyete yakışmamaktadır” ifadeleri yer aldı.

 

FENERBAHÇE'NİN AÇIKLAMASI HUKUKİ SÜRECİ ETKİLEMEYE YÖNELİK”

 

 

TFF açıklamasında, Fenerbahçe Kulübü'nün dün yaptığı açıklamanın, kamuoyunu ve hukuki süreci etkilemeye yönelik olduğu savunuldu.

 

Açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

 

“Hukuki sürecin işlediği bir dönemde, bu süreci etkileyebilecek her türlü baskı ve beyan etik dışı olduğu gibi hukuken de suçtur. Maalesef daha önce bazı kulüplerimizin de yaptığı ve 21 Temmuz tarihinde Fenerbahçe gibi Türk futbolunun en köklü kurumlarından birisinden gelen, kamuoyunu ve hukuki süreci etkilemeye yönelik açıklama federasyonumuzda derin bir hayal kırıklığı yaratmıştır. Açıkça ifade etmek isteriz ki; hukuka aykırı her tutum, yasalar çerçevesinde değerlendirilecek ve kurumumuz gerekli yasal önlemleri alacaktır. Bu dönemde hiçbir kulübün ya da kurumun hukuki süreci etkileyecek davranışlarına müsamaha göstermeyeceğimizi, bu yaklaşımımızın topluma ve Türk sporuna karşı üstlenmek durumunda olduğumuz sorumluluklardan kaynaklandığını vurgularız.”

 

 

“FİNALİN ERTELENMESİNİN NE KADAR YERİNDE OLDUĞU AŞİKARDIR”

A.A

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...