Jump to content

Mayo,Bikini Kullanma Kılavuzu


hayatkardelen
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Mayo ve bikininizi daha uzun ömürlü kullanabilmeniz için tekstil ve kimya teknolojilerinin sınırlamalarıyla oluşan aşağıdaki hususlara dikkat ediniz.

 

bikinixv-1.jpg

 

1) Her kullanımdan sonra elde ılık suda ve gerekirse saf sabunla yıkayın sıkmadan durulayın deterjan ve ağartıcı maddeler kullanmayınız.

 

2) Her türlü ısı kaynağından özellikle direkt güneş ışığından uzak bir ortamda gölgede mutlaka kurutunuz.

 

3) Havuzlarda kullanılan kimyasalların özellikle klorun ürün üzerinde olumsuz etkileri vardır (esneme erime ve hızlı solma gibi). Ürün üzerinde kalacak kimyasalların etkisini azaltmak için ürün mutlaka su ile durulanmalıdır.

 

4) Güneş yağları kremleri parfüm ve makyaj malzemeleri gibi doymamış yağ içeren kimyasal ürünlere temas ettirilmemeli bu önlenememişse ürün yıkanarak etki azaltılmaya çalışılmalıdır.

 

5) Kullanım sonrasında ürünü ıslak olarak ve özellikle diğer ürünlerle bir arada saklamayınız. Renk içi bozulmalar olabileceği gibi farklı renkler birbirinden veya diğer ürünlerden renk alabilirler. Özellikle aksesuarlar neme bağlı bozulmaya uğrayıp pas ve renklenmelere yol açabilirler. Mayonuzu (ıslak veya kuru) hiçbir şekilde kapalı plastik torba içinde muhafaza etmeyiniz.

 

6) Endüstriyel yıkama prosesli desenler ve fluoresan renkler güneş ışığının havuz kimyasallarının ve deniz tuzunun etkisiyle diğer renklerden daha hızlı solar.

 

7) Sürtünme sert ve pürüzlü cisimlere temas kumaşın örgü ve flament yapısını bozarak tüylendirebilir yanma veya delik oluşturabilir yaldız veya baskıların dökülmesine neden olur. ****l taş ve plastik aksesuarlarda sürtünmeyle bozulabilir yaralayıcı özellikler kazanabilir.

 

8) Aqua park aktiviteleri ürününüze zarar verir.

 

9) Ters katlama ağırlığa maruz bırakma gibi uygulamalar kap ve tel formunu bozar.

 

10) Direkt olarak kuma temas ettirmeyiniz aksi taktirde esnek örgü yapısı kum tutabilir.

 

11) Ütülemeyiniz.

 

12) Kuru temizleme yapmayınız.

 

13) Çamaşır makinesinde yıkamayınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...