Jump to content

Utanalım Ey İnsanlık!


Firuzan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Utanalım ey insanlık!

 

Bir müddetliğine; işimizi gücümüzü bırakalım; yemeyelim, içmeyelim, gezmeyelim ve sadece utanalım. Geçmişte, çocukluğumuzda yaptığımızı yapalım, utanmayı hatırlayalım.

 

Utanmayı unuttukça kaybediyoruz. İnsanlığımızı, ahlakımızı, onurumuzu, kaybediyoruz. Şimdi bunları kaybediyoruz, yarın nelerimizi kaybedeceğimizi düşünmüyoruz.

 

Her meseleyi bir yana bırakıp, üç beş bin oyu kendi cebimize koyabilmek uğruna, üç beş belediye başkanlığı kazanabilmek uğruna, koltuklarda oturup tepelerden bakabilmek uğruna birbirimize yaptıklarımızdan utanalım.

 

Utanmak meziyettir, utanmak asilliktir, utanmak insanlığın tanımındandır.

 

Biz bu muyuz ey milletim? Sahi bize; sırf, vurdumduymazlıklar, aymazlıklar, ayaklara ip takmalar, çekememezlikler, kıskançlıklar mı öğretildi? Allah bizi böyle mi yarattı ey insanlık? Yoksa biz mi sonradan kendimizi bu hale getirdik? Bir an olsun düşünelim ve çıkan sonuçtan utanalım.

 

Dünyayı, kendi menfaatleri uğruna nizama sokmak için, bebeklerin, kadınların yaşlıların üzerine bomba yağdıranların utanmazlıklarını haykırmak adına utanalım. Elimizin kolumuzun bağlı olmadığını göstermek uğruna utanalım.

 

Kendilerinden bir tek canlarının bile burnunun kanamasını, dünya savaşlarının sebebi sayanların, demokrasi ve insan haklarını yalnızca kendileri için var sayanların, katledilen bebelerin kanları üzerine politika üretenlerin; kanı akıtılanların değil, kan akıtanların yanında olan Batı'nın yüzüne utanmazlıklarını vurmak adına, gelin onlar adına biz utanalım.

 

Her Allah'ın günü bir birlerine olmadık iftiraları, olmadık hakaretleri reva görenler nerelerdesiniz? Dünyaya mesaj verebilmek adına, İsrail tarafından beş kız çocuğu birden katledilen babaya moral verebilmek adına, acılarını paylaştığımızı gösterebilmek adına, Türk Milleti'nin onlarla birlikte olduğunun mesajını verebilmek adına, hiç olmazsa bir saatliğine, parti liderlerimizin tamamı bir araya gelip, bir masa etrafında toplanamazlar mı? Toplanmazlarsa eğer, gelin onlar adına da biz utanalım.

 

Olmadık durumlardan kendine vazife çıkaran, durduğu yerde problem üretip, "mahalle baskısı" adı altında aslı astarı olmayan konuları milleti germek için kullananlar nerelerdesiniz? Gücünüzün farkında değil misiniz yoksa? Yoksa korkuyor musunuz İsrail'den? Sizleri sadece fakire fukaraya dağıtılan kömürler mi ilgilendiriyor? İki kilogram bulgura mı göz diktiniz yoksa? Filistin'de yaşananları, birkaç uç haberle geçiştirmek tatmin ediyor mu sizi? Evet, tatmin ediyorsa eğer, gelin onlar adına da biz utanalım.

 

Kısaca; "ağlamıyorsak bile, gülmekten utanalım"...

.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben utanıyorum:(:( az önce haberlerde izlediğim doğu Afrika ülkelerinde kuraklık açlık ve susuzluk yüzünden evlerini terk eden insanlara yeterince yardım edememekten utanıyorum:(....

hergün binlerce ton yiyeceği çöpe atarken bazı insanların bir lokma ekmeğe muhtaç kalmasından utanıyorum...

abuk subuk uzay araştırmaları için..marsta hayat var mı yok mu diye yıllardır insanlığı meşgul eden...trilyonlarca parayı saçma sapan bir hayal için harcayan....ama dünyada biten hayatları görmezden gelen insanların varolduğunu görmekten utanıyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...