Jump to content

Sağlıklı Bir Uyku İçin Yapılması Gerekenler


Firuzan

Önerilen Mesajlar

Uyku problemleriyle başınız dertteyse bazı ufak yöntemleri uygulayarak sağlıklı uykunun keyfini çıkartabilirsiniz. Uzmanların sağlıklı uyumakla alakalı yaptığı açıklamaları bu makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

saglikliuyku300x242-1.jpgİyi bir uyku uyumak için ilk yapmanız gereken uyumak için sakin, karanlık ve gürültülü olmayan bir oda seçmeniz. Caddeye veya aşırı gürültülü bir sokağa bakan odaları tercih etmeyin. Eğer uykunuz kolayca bölünebiliyorsa odanızdaki televizyonu açık bırakmayın. Bunun yanı sıra daha iyi bir uyku uyumak için ses geçirmeyen kulaklıkları da deneyebilirsiniz.

 

Uyuduğunuz odanın sıcaklığı ve havalandırması da oldukça önemlidir. Herkes farklı sıcaklıklarda rahat eder. Bazı kişiler sıcak odada uyumayı uyumayı tercih ederken bazıları serin ortamda daha rahat uyur. Siz de en rahat bir şekilde uyuyabileceğiniz oda sıcaklığını bulun. Bunun dışında odanın havalandırması da iyi olmalıdır. İyi bir havalandırma daha rahat bir uyku uyumanıza yardımcı olur.

Bunun dışında diğer önemli bir faktörde yatağınızı yemek yemek veya çalışmak için değil sadece uyumak için kullanın. Eğer yatağınızda sizi strese sokacak işler yaparsanız daha sonra o yatakta uyumanız zorlaşır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...