Jump to content

Neden Hala Yalnızım?


BMSRC

Önerilen Mesajlar

Okul bitmiş, ev – iş arasında mekik dokuyorsunuz, çevrenizdeki arkadaşlarınız hep çift olarak takılıyor, bazılarıyla ise çocuklarından size vakit kalmıyor. Sonuç olarak siz artık bu "tek başınalık"tan çok sıkıldınız. Peki acaba siz neden yalnızsınız? Hadi kadın kadına biraz kendimize bakalım, kendimizi eleştirelim. Bakalım aşağıda sıraladığımız sebeplerden hangisi sizin derdiniz?

 

"Evde Kalmış Kız Sendromu"nun Pençesindesiniz...

Bu sendrom kadar romantizmi öldürücü birşey olamaz. Her adımınız; her hareketiniz sanki "Yalnızım, bir erkek istiyorum, nasıl olursa olsun" diye bağırır gibidir. Çaresizliğiniz erkekler için o kadar iticidir ki, bu sendromdan kurtulmadan bir sevgiliye sahip olmanız neredeyse imkansız. Bu sendromun pençesinde olan birinin ilk özelliği ısrarcı olmasıdır. Flört olayını abartırsınız. Beğendiğiniz bir erkekğin gözünü yakalayıp, sonra başka yere bakmak yerine gözünüzü hiç ayırmadan ona bakarsınız. Bu seksi bir davranış değildir aksine çok iticidir. İkinci özellik ise her konuda mutabık olmaktır. Hiçbir erkek bir sohbeti monoloğa dönüştüren bir sevgili istemez. O anlatırken, siz her fikrini kayıtsız şartsız kabul ediyorsanız, bilin ki kötü not alacaksınız. Bunun yerine, kişilik sahibi olup, kendi fikirlerinizi dürüstçe ortaya koysanız daha iyi olmaz mı? Bu sendromu yaşayan birinin son özelliği ise, ilk buluşmada sürekli soru sormaktır.

 

Beklentileriniz Fazla

Erkekler kahraman rolüne bayılır, sizi korumaya da, ancak yardım istemenin de bir dozu var. Her adımda, her dakika sizin için bir şey yapmasını istiyorsanız, olay kahramanlıktan çıkıp, enayiliğe dönüşecektir.

 

Bir şey daha:

İsteklerinizi uygun bir dille ifade edin. Önemli olan sevgilinize kendini bir kahraman gibi; önemli ve vazgeçilmez hissettirmek, ona hayatınızı kolaylaştıran bir hizmetçi muamelesi yaparsanız, hiçbir şey elde edemezsiniz.

 

Fazla Seçici Davranıyorsunuz

Seçiminizi dikkatli yapmak tabii ki son derece önemli ama eğer potansiyel bir sevgiliyi sırf demode ayakkabı giydiği için silerseniz; gece yastığınıza ya da kedinize sarılıp yatmaya mahkumsunuz demektir. Kriterlerinizi gözden geçirip, sudan sebepler için insanları küçümseme huyunuzdan artık vazgeçin! Pek tabii temizlik ve hijyen kurallarıına uymadığı için ya da marjinal hayat görüşü için bir erkeği gözden çıkarabilirsiniz, ancak farklı tarzdaki şapkası onu itici bulmak için bir neden oluşturmamalı. En fazla ona yeni bir şapka alırsınız, olmaz mı?

 

large_kizzzzzzzzz-1.jpg

 

Yanlış Erkekleri Seçiyorsunuz

Ama artık şu gözlüğü lütfen gözünüzden çıkarın! Belli mesleklerden veya çevrelerden erkekleri tercih etmeniz doğal, ancak bir erkeği sırf hayalinizdeki tipe tıpatıp uymadığı için gözden çıkarmak son derece yanlış.

 

Bir kere bu benim tipim klişesinden vazgeçin. Kafanızda bir portre varsa, ona tıpatıp uygun birini bulmak için epey şanslı olmanız gerektiğini unutmayın. Tavsiyemiz, işinizi şansa bırakmayın, bir an önce ön yargılarınızdan kurtulun.

 

Hep Dostça Davranıyorsunuz

Erkeklerin aradığı sevgili tipinin kadınsı olduğunu unutmayın. Sizden cinsel anlamda etkilenip, size sarılmak isterler, sizinle playstation oynamayı ya da meyhanede kafa çekmeyi hedeflemezler. Erkeklere bir erkek kadar dostça yaklaşırsanız, kadınlar hakkında size danışacak ama asla sizi yanlarındaki kadın konumunda görmeyeceklerdir. Arkadaşlık tabii ki güzel, erkek arkadaşlarınız da olacak, ama olayın romantik yanını gözden kaçırmayın. Bizim tavsiyemiz: Erkeklerle flört edin, onların sadece kötü günlerinde yaslanacağı bir omuz olmayın!

 

 

 

 

 

 

-siberalem-

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...