Jump to content

Mutluluk Kaç Lira Eder?


Guest Îکє†
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Geçen hafta 1968-77 yılları arasında Kiron’un Koç burcunda getirdiği temalara değinmiştik. Bu kez Kiron Boğa konumunun getirdiği değişik çelişkilere işaret edelim. Amacımız insanları kategorize etmek değil ancak belirli astrolojik konumların yansımalarını, ortak noktalarını görmek, bir yandan da değişik kuşakların hayata, yaşananlara nasıl anlam verdiğini, nasıl okuduğuna şahitlik etmek. Eğer siz de 28 Mayıs – 14 Ekim 1976, 28 Mart 1977 – 21 Haziran 1983 ya da 29 Kasım 1983 – 11 Nisan 1984 arasında doğmuşsanız, para, maddi güven ve istikrar konularında farkındalığınızı geliştirmek durumunda olabilirsiniz. Boğa kalıcı, güven veren, istikrarı ve huzuru yansıtan maddi değerleri, hayatın maddi yönlerinden alınan zevkleri ve doğal olarak nelere değer verdiğimizi yakından anlatan burçtur. Bu tarihler arasında doğanların hayatla ilgili temel şikayetinin görünürde parasal konulara yoğunlaştığını söyleyebiliriz. Kimi zaman da bu kendini yeteri kadar güzel ve değerli bulamamak ve sürekli bir yoksunluk sendromu yaşamaları biçiminde ortaya çıkıyor olabilir. Sözünü ettiğimiz kuşak bu dönemde 27 – 35 yaşları arasında yer alıyor. Başka bir deyişle, en geçleri olgunlaşma yönnüde önemli olan ilk Satürn dönüşüne, 30 yaş sınırına yaklaştılar, diğerleri ise hayatlarını kazanmak ve kendi değerlerini para ile ölçmek durumunda kalabildikleri kritik bir süreçten geçmekteler.

 

Eğer bu tarihler arasında doğmuşsanız, erken yaşlarda, çocukluk döneminizde yaşamış olduğunuz belirli olaylar kendinizi değerli bulmak, hayattan zevk alabilmek, maddi alanda tatmin olabilmek yönünde bazı yaralanmalara neden olmuş olabilir. Bu yaraların, psikolojik travmaların henüz farkında olamayabilirsiniz ancak kendinize şu soruları sormanızı yararlı olacak: Doğduğunuz ailede para kazanmak ya da zengin olmak yönünde bir türlü çözülemeyen sorunlarla karşılaştınız mı ? Bu durum sizin zengin olmalıyım, para bana istikrar ve mutluluk getirecek koşullandırmasına itmiş olabilir mi ? Çocukken parasızlık yüzünden sevdiğiniz bir oyuncağın ya da elbisenin, ayakkabının alınamamış olmasına hala içerliyor musunuz ? Aşkta fiziksel tatmin ve sevilme duygunuzda eksikler hissediyor musunuz ? Genel olarak değerlendirildiğinde, Kiron’u Boğa burcunda olan bu kuşak, zengin bir aileye doğsun doğmasın, kendilerini değerli ve güzel bulmakta zorlanabilirler. Çocukluk yaşlarında ailenin yaşamış olduğu parasal krizler, yeteri kadar tatmin edilemeyen zevkler ve maddi imkanlar özellikle 30’lu yaşlara yaklaşıldığında, bir şeylere sahip olmak konusunda güçlü bir dürtü oluşturur. Durum böyle olunca, bu kuşakın süregelen zenginlik anlayışından, harcama furyalarından çok kolay etkilendiğini hatta günümüzün tükettikçe mutlu olabilirsin varsayımından dolayı önemli psikolojik gerilimler yaşadığını görebiliriz. Hatta pek çoğu, para konusunda o kadar ustalaşabilir ki, zengin olsa bile bundan bir türlü emin olamayabilirler. Çoğu zaman da iyi para kazansalar da, bunu kendi yararlarına, mutluluklarına çevirmek konusunda önemli hayat dersleri ile karşılaşabilirler. Şimdi geleceğe doğru önemli bir not düşelim. Uranüs 2018-2026 yılları arasında Boğa burcunu ziyaret ettiği sırada, sözünü ettiğimiz konularda yaşadığınız problemleri daha çıplak biçimde görüp, fark edebileceksiniz.

 

 

hakan kırkoğlu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...