Jump to content

Neptün Balık'ta Neler Getirecek?


Guest Îکє†
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Yavaş hareket eden gezegenler, Uranüs, Neptün ve Pluton, kuşakları birbirinden ayıran sosyal, ekonomik ve kültürel trendleri anlatırlar. Bu gezegenler burç değiştirdiklerinde yığınları, toplululukları, ülkeleri ilgilendiren dengeler de değişimler gösterirler. 2011 bu bakımdan çok ilginç bir yıl zira hatırlarsanız, Koç burcuna ilerleyen Uranüs’ün daha fazla başkaldırı, isyan ve özgürlük talepleri getireceğinden söz etmiş, hayatımızın pek çok alanında yenilenme, özgürleşme ve ani değişimler içinde olacağımızdan söz etmiştik. Nitekim Arap ülkelerini birden karıştıran ve şiddete dönüşen gösteren Uranüs’ün Koç burcuna ilerleyişi ile eş zamanlı biçimde gelişti, hala da gelişiyor.

Şimdi, Nisan ayında bu kez Neptün’ün Balık burcuna geçişine hazırlanalım. Bir burçta yaklaşık 14 yıl kalan Neptün özellikle sosyal trendler, kültürel akımlar ve ideallerle yakından ilişkilidir. Neptün pasiflora gibi bir gezegendir. İçinde bulunduğu burcun özelliklerini göklere yükseltmeyi, yüksek beklentiler yaratmayı ama aynı zamanda bulanıklaştırmayı da açıklar. Neptün olaylara olduğu gibi değil, görmek istediğimiz gibi yaklaşmamıza neden olur. Balık ise hayal gücünün, merhametin, kabullenmenin ve aynı zamanda ruhsal, dinsel ve mistik ögelerle yakından ilişkili bir burç olduğu için, önümüzdeki 14 yıl içinde, 2026 yılına kadar özellikle sanatta, yaratıcı alanlarda hatta medyada ve tüm iletişim alanlarında hayal gücünün ve fantazinin etkisini daha fazla deneyimlemeye başlayacağız. Aynı zamanda bu yeni sosyal trend insancıl ögeleri, yardımlaşmayı, global boyutta fedakarlık edebilme temalarını da önümüze getirecek. Kuşkusuz Uranüs Koç’ta bireysel özgürlükleri ateşlerken, diğer yandan Balık burcuna geçen Neptün sadece kendimiz için değil, başkaları için, toplum için neler yapabileceğimizi, nasıl bir fedakarlık içinde olabileceğimizi de açıklamakta. Gündeme gelen doğal afetler, tsunamiler, depremler gibi yığınları ilgilendiren tehlikeler bu süreçte zorunlu olarak insanlığı birbirine daha fazla yaklaştıran, farkındalık yaratan boyutlara ulaşabilir.

Kendi kişisel hayatınızda da Neptün astrolojik haritanızda hangi evden geçiyorsa, ilgili konularda daha gözü kapalı davranabileceğimizi, bir takım fedakarlıklara gidebileceğimizi anlatıyor. Belki ilk aşamada biz bu fedakarlıkların yeterince ayırdına varamayabilir ve sanki başımıza gelen bu durumları kolaylıkla kabullenebiliriz ancak Neptün transitleri uyuşturucu ve pasifize edici bir özelliğe sahip olduğu için, belirli ölçüde gerçeklerden kopmamıza ve aşırı hayal görmemize de neden olabilir. Aslında Neptün sınırları aşan, evrenle bütünleşme arayan yönlerimizi açıklar. Eğer başkaları ile bütünleşme ve vicdani ögeler taşıyan koşullara yatkınsak, Neptün’ün getirdiği vericiliği, kabullenmeyi daha rahat gerçekleştirerek, içinde bulunduğumuz toplum için de pek çok karşılıksız şey yapabileceğimizin farkına varabiliriz. Önümüzdeki yazıda yükselen burcunuza göre Neptün’ün önümüzdeki 14 yılı nasıl şekillendirebileceğiniz ait bazı ipuçları vereceğim.

 

hakan kırkoğlu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...