Jump to content

Korkutan Gerçek...


asetilsalisilikasit

Önerilen Mesajlar

Ebeveynler internette veya televizyon önünde fazla vakit geçirdikleri için çocuklarıyla ilgilenmeyi ihmal edip, çocuklarına nasıl konuşacaklarını öğretmeme hatasına düşüyorlar.

 

 

BBC’de bir radyo programında İngiltere'de yaşanan bir probleme değinildi. Fakat konu hepimizi ilgilendiriyor çünkü evde internet kullanımı ülkemizde oldukça arttı. Artık anneler-babalar çocuklarıyla ilgilenmek yerine sosyal paylaşım sitelerinde vakit geçirmeyi tercih ediyor.

 

Programda okula başladığında kendi ismini bilmeyen çocuk sayısının her geçen gün arttığına dair bir tartışma oldu. Öğretmenler, çocukların konuşarak iletişime geçemediklerinden bahsediyor.

Ebeveynler internette veya televizyon önünde fazla vakit geçirdikleri için çocuklarıyla ilgilenmeyi ihmal edip, çocuklarına nasıl konuşacaklarını öğretmeme hatasına düşüyorlar.

 

En kötüsüyse, birçok çocuk 4 yaşında olmasına rağmen kendine ait bir adının olup olmadığının dahi farkında değil.

Öğretmenler, küçük çocukların 2 yaşından itibaren aileleriyle daha haşır neşir olmaları gerektiğini söylüyor.

Mençıstır’da bir başöğretmen bu problemin, velilerin evde birbirleriyle konuşmaktan ziyade eğlence amaçlı bilgisayar ve televizyon karşısında daha çok vakit harcanmalarından kaynaklandığını söyledi.

Bir zamanlar aileler karşılıklı konuşmaya daha çok vakit ayırıyordu. Günümüzdeyse evlerde DVD’ler, internet, televizyon var ve böylece iletişimin esas kısmını oluşturan konuşma kötüleşiyor.

Son 5 yılda okula yeni başlayan çocuklarda konuşma problemi yaşayanların sayısı %58 arttı.

Araştırmacılar bu meselenin, öğrenme ve sosyalleşme güçlüğü yaşamanın sebeplerini oluşturmada öncülük edeceğini söylüyor.

İngiltere'de hükümetin konuyla baş etmek için milyonlarca pound yatırım yaptığını söyleyen yetkililer, farkındalığı artırmak için daha büyük kampanyaların yürütüldüğünden bahsediyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

  • Benzer Konular

    • Tuz ve Şekerde Korkutan Gerçek!..

      Tuz ve şekerde korkutan gerçek!     Uzmanlar tarafından sürekli uyarılar yapılan tuz ve şeker kullanımına yönelik 18-60 yaş grubu deneklerle yapılan bir araştırma çarpıcı bir gerçeği ortaya çıkardı: Yemeklerin tadına bakmadan tuz atanların oranı yüzde 41!   Türkiye'nin ilk ve tek tüketici duyusal laboratuvarı Sensumer Türkiye'de, insanların tuz ve şekere olan bağımlılıklarına yönelik bir araştırma gerçekleştirildi.   'TUZ VE ŞEKER ZARARLI' DİYENLER BİLE TADINA BAKMADAN KULLANIYOR!  

      , Yer: Sağlık Haberleri

×
×
  • Yeni Oluştur...