Jump to content

Ya Rabb Sen Hakk'sın..!


arşınca
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Hiç değeri yokmuş meğer; sensizliğin yarısında.. İçimdeki ben’in temizlenmişliğiyle bir parça sundum hayata.. Yanan ateşin adını bilmiyorum.. Korkularım kırılmışlıklarımdan yana..Sen’den gayrisinden kaçıp acziyetimle sığınışım Sana.. Bilinmeyenelerin ardında saklanmış sözsüz İlahilerin İlhamı sende. Hayatın koyduğu kurallarda Aşk ‘ın ‘Mıh’’ gibi yazılır doğaya.. Ruhani miracımda sualime icabet sende.. Beni yeniden diriltmek sende.. Arş’a Sema’ya sığmayan Sen.. Sığdırdın Kendini Yüreğime..

 

Çakıl taşları kadar kuru ve sevimsizim.. Sana acıkan yüreğimle tahakküm altında bir bakış götürür beni bilinmezliklere.. Soğuk kış gecelerinin zemheri ayazında tefekkürüm sana.. Yenik düşmek yok yenilmelerde.. Çığlık çığlığa hiç el üstünde tutulmayan dualarım sana.. Bomboş avuçlarımın ‘amin’ lerinde ‘lebbeyk’lerini duyuyorum.. Duyuyorum ki amin diyorum.. ‘’Habibim ‘’dediğin Sultanım.. Onsuzluğun figanı içimde gark etmiş.. Nemini taşıyan rutubetli rüzgar ezeli hiddet gibi.. Şehit azmi taşıyan yüreğimde daimi fırtına gürültüleri durmadı. Öyle soğudum ki Sultanımın olmadığı hayattan, Kutbu Şimali daha sıcaktır.. O fırtınalar ki benim sevdamı götürürler O’na.. Gönlüme ferman dinletemedim.. Korku taşıdım zaman zaman ama adına leke sürmek istemediğim umutlarım var benim.. Yarım kalan şiiri tamamlayamadım havf ve reca arasında.. İncitmek istemezdim sevdamı..

 

Ellerim kapatamadı yağmurun güzelliğini; ben ellerimi kapatamadım.. Koskoca bir ordu zannederken kendimi yenildim bir bıçak ucuna.. Ağzımı açamadım yüreğim serinlerken yalvarışlarımda.. Mahremleşen sevdamla Sana geldim.. Masiva’dan kaçıp Aşk’ına geldim.. Kim bilir bu kaçıncı gelişim.. Kaçıncı haykırışım.. Kaçıncı sessiz nidalarım.. Kaçıncı zulada sessiz pusuya düşüşüm.. Kaçıncı ‘AF’ Ya Rabb deyişim.. Ya Rabb’im hepsi Sana.. Sana olan sevdama.Sensizliğin yarısında o iltifatlı sözler kafi gelmez seni anlatmaya..Dağları deviren seller içinde sürüklenirken yıkıldım o dağlarla beraber.. Çatıları eskimiş harabe evlerden farkım kalmadı..Umud’um Sana.. Kork’um Sana.. Yalvarış’ım Sana... Dua’larım Sana..Yarım kalmış arzularımla, nasıl olurum Aşk’ının olmadığı yarınlarda..

 

Sadakatin yakıştığı insanda görse de ikrah; yardımcısıdır Allah.. Göğsümü çatlatırken belirli-belirsizliklerde bir yolda Sultan’ıma..Ögsüz kalmışım sevdasıyla.. Kucaksız çocuklarında eski ihtişamı kalmamış.. Gün yanığı yüzlerde Efendim sav ‘iz ahenkler yok.. Bir başka akşamın bir başka aşina simalarında tarifi yapılmaz Hilye-i Şerifi çizdim yüreğime.. Elinden oyuncağı alınmış çocuklar gibiyim.. Avazım çıktığı kadar bağırıyorum.. Her düştüğümde ayağa kalkamıyorum.. ‘Ey iman edenler; Sadıklarla beraber olun ‘diyorsun.. Ben kendime sadık kalamıyorum.. Kimsesiz kimliksiz yaşlanıyorum..Sevmeyi bilmeyenlerin yerine sevmeyi öğrettin.. Buram buram hasretle dolu katmer katmer açmak isteyen güller.. Tomurcuk halinde. Onlar bile Efendim sav siz açmak istemiyor.. Ardından yine onsuz bir günde ay kahkahalar atıyor, acıyor halime.Bir muammadır alemin, bir kaostur vuslata ulaşmak isteyişim.. Gecenin aya küstüğü yanlızlığım da uğurladım bin bir çileyle baktığım göz nurumu.. Umudumu.. Suskun dillerin söyleyemediklerini anlatan elleri dinliyorum.. Heykeltraşın yaptığı suskun eser gibi.. Bekleyicisi bekleyeni vardır suskun dillerin söyleyemediklerini.. Bekçisidir ağır yumruğun boğazıma tıkadığı birşeylerin.. Gönül bir yerlerde unutur kendini. Ama Sen’i unutmaz.. Resul’unu unutmaz.. Sadıkları unutmaz..

 

Bedeli bilinmeyen hırsızlıkla çalıyor zaman; el değmememiş gecenin en tenha kısmından, Sana olan tefekkürümü..Bir ucunda Ben’imin gittiği yolları başa getirdim.. Eskiyen bir baharda , geçmişim Semadaki huzurunu yaşıyor..Sana kul olmanın hamd’ini, Resul’üne Ümmet olmanın Salavatını cekıyor geçmişim.. Yalan dolu dünyanın doğrusu olmak varmış.. ‘Andolsun ki size öyle bir peygamber geldi ki, siz sıkıntıya düştüğünüzde o daha çok sıkılır ‘ ayetinde Sana Hamdler azdır.. ‘’Ben kabrimde bile Ümmetim diyeceğim’ diye bizi düşünen Sultana Salat-ü selamlar azdır..

 

Rehaklarımı sana sundum.. Rehaları senden istedim..Bin kez kovsan da kapından diz çöküp yine Sana geldim.. Tarfetül aynda Sana sığındım nefsimden.. Havf ve reca arasında buldum ‘kişi sevdiği ile beraberdir’ dediğini.. Ya Rabb’im bütün iyiliklerimi yönet..Rızana uygun isteklerimi kabul et.. Kur’an’la içimi nurlandır..Sana karşı şirk ve isyanda beni engelle.. Ya Rabb’im Seni anlatmaya yetmez kelimeler.. Kıfayetsiz kalır.. Bir alışkanlık değil. Aşk’ınlıktır.. Elestü Bi Rabbük’üm diye sorduğun da sözümüzdür ‘Bela’.. Bir Sakinin elinden içilmiş Sarabındır meyhanesi Arş’tan yüce. .Bir olana ulaşmanın tek koşulu Aşk’ındır.Aşk dini bütün dinlerden ayrıdır. Aşıkların şeriatı da mezhebi de Allah ‘tır..diye söyleyen .Mevlana’nın diliyle ‘Gök Aşık olmasaydı göğsüde pak olmazdı, Güneş aşık olmasaydı parıldayan ışığı olmazdı’.. Dilimde ne varsa elimde geldim.Yüreğimin en Aziz Misafiri Sen’sin. Can’dan ümidimi kestim. Canan’a ereyim..

Ya Rabb Aşk’ına emanet ederken kendimi; Sen billurlaşan Hakikatsin.. Konulmuş olan her hükümde Sen varsın..

 

Ya Rabb Sen HAKK ‘sın..

 

.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...